-> Ohlédnutí za rokem 2017... aneb má cesta za sny.
"Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy je nenech odejít."
http://nd01.jxs.cz/163/232/9dbb2d3f7b_30539112_o2.gif

Říjen 2015

Knižní veletrh - Martin Hilský

31. října 2015 v 16:00 Já a hvězdy
Knižní veletrh -> Havlíčkův Brod -> 10.10.2015

Sice jsem porušila zákaz kupovat si knížky :D, ale tuhle jsem si už 2 roky odříkávala, tak třetím rokem už jsem musela.
Navíc jsem si nenechala ujít příležitost, nechat si knihu podepsat geniálním člověkem, jímž je profesor Martin Hilský, věnující se právě překladům a zvláště shakespearologii. Taktéž je to držitel Medaile Za zásluhy o stát v oblasti kultury a školství a Státní ceny za překladatelské dílo... Prostě Velký Člověk!
Nenechala jsem si ujít ani jeho přednášku o "Macbethovi", která byla skvělá! Je to velice vzdělaný člověk a tak mluvil o různých faktech, srovnával s jinými díly..
Měla jsem trochu strach ho oslovit s dotazem na fotku, ale nakonec jsem se zeptala a setkala se s kladnou a milou odpovědí :-)

Knižní veletrh - Zdeněk Svěrák

31. října 2015 v 10:00 Já a hvězdy
Knižní veletrh -> Havlíčkův Brod -> 10.10.2015

Zdeněk Svěrák (* 28.3.1936 Praha) - český dramatik, scenárista, herec a autor písňových textů


Knižní veletrh - 10.10.2015

30. října 2015 v 18:15 Koncerty, festivaly
A ještě něco málo z podpisů..

Michal Viewegh (* 31.3.1962) - český spisovatel a publicista
Z knih - Účastníci zájezdu, Román pro ženy, Výchova dívek v Čechách...
Konečně jsem si s sebou vzala knížku "Báječná léta pod psa", kterou vlastním a doposud jsem ji vždy zapomněla vzít :D
František Niedl - autor historických románů, ale i sci-fi, válečné romány, detektivní thrillery
Snad první můj ročník, kdy jsem stihla více než 1 besídku s autory, představoval zde svůj nejnovější historický román. Nemám tento typ četby moc ráda, ale s chutí si někdy přečtu jeho knihy s detektivní tématikou.. :)
Jiří Walker Procházka - český spisovatel science fiction a fantasy
Představoval zde knihu - Šest nevinných, kterou napsal spolu s dalšími autory, více o knize ->zde. Přednáška mne velice zaujala a kniha by určitě za přečtení stála také.

Knižní veletrh - Markéta Čepická Daňhelová

30. října 2015 v 18:00 Já a hvězdy
Knižní veletrh -> Havlíčkův Brod -> 10.10.2015

Markéta Čepická Daňhelová - redaktorka, moderátorka

Knižní veletrh - Ivan Kraus

30. října 2015 v 10:00 Já a hvězdy
Knižní veletrh -> Havlíčkův Brod -> 9.10.2015

Ivan Kraus (* 1.3.1939) - český spisovatel, herec a loutkoherec. Mezi lety 1968 a 1990 žil v exilu. Bratr českého herce Jana Krause.

Šaty 20 - Lauren Bacall - 'Jak si vzít milionáře'

29. října 2015 v 22:00 Šaty
'Cómo casarse con un millonario' (=Jak si vzít milionáře) -> americké romantická komedie z roku 1953
Lauren Bacall = americká filmová a divadelní herečka; v roce 2009 jí americká Akademie filmového umění a věd udělila čestného Oscara
Sken, co jsem našla na netu, magazín nemám :/.. ↓
Šaty ve filmu ↓.. myslím si tedy, že jsou to ony :D


Oznámko..

28. října 2015 v 18:13 Deníček a další...
Shrnula bych pár okamžiků, co se udály minulý a tento týden.. Šla jsem podat výpověď a kupodivu to šlo rychle a bez problémů, příští týden budu mít brigádku na 3 dny, tak aspoň něco málo. Zítra odjíždím za mojí milovanou Markét do Třebíče, oslavit Halloweeen! :D Těším se na to jak se zmaluji (za upíra jako každý rok :D), fotky jistě a ráda přidám potom. Nic méně tu od zítřka až do soboty nebudu. V sobotu pojedu ještě z Třebíče s kamarádem Jirkou na muzikál do Prahy a pak domu do své postýlky :D. Minulé úterý jsem zažila úžasný večer na koncertě Richarda Claydermana (více o tom se tu brzy objeví :)).
Teď jsem sedla k pc, takže přednastavím pár článků, aby to tu nezelo prázdnoutou jako právě teď. :D A oběhnu mé oblíbené blogy :)..

A pokud je někdo stejný blázen a prožívá Halloweeen jak já, tak přeji ať si ho pořádně užije!! :D


Šaty 28 - Carole Lombard - 'Být, či nebýt'

24. října 2015 v 17:01 Šaty
'To Be or Not to Be' (=Být, či nebýt) -> americké válečné drama z roku 1942
Carole Lombard = americká herečka, začínala ještě v éře němého filmu, vystupovala také v divadle; má svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.. zemřela tragicky v pouhých 33 letech při leteckém neštěstí

Magazín k šatům nemám, tak stažený sken z netu.. ↓
Šaty ve filmu..

'Nikdo není perfektní' IX.

24. října 2015 v 16:48 Natáčení
12.8.2015
Praha - studio Barrandov
Natáčely se 2 díly. Vlastně je to taková nová verze pořadu Jirky Krampola - "Nikdo není dokonalý". A tenktokrát s novou moderátorkou Mahulenou Bočanovou. Moc se mi nelíbila, ale třeba budou další díly lepší..
V jednom díle byli hosté: zpěvák Jiří Helekal


Videoklip z Vtipu, tady si taky "zazpíval", ale jel na playback stejně jako ve videu.. :/ přitom má zajímavý a pronikavý hlas.
a zpěvačka Linda Finková, bývalá manželka Geni, vystupuje také v muzikálech..

Macíček

24. října 2015 v 16:42 Zvířátka
11.6. - u babičky na Moravě

Když už tady mám babičinu zvířenu, tak komplet :D


Rod Stewart

22. října 2015 v 19:17 Videoklipy
Nedávno jsem na Roda narazila a od té chvíle ho poslouchám :D, oblíbila jsem si tuhle písničku ↓
Dlouho jsem přemýšlela nad tím, kdo ji v češtině nazpíval, že ji znám.. dokud mi známý nenapsal, že Marie, to už jsem na tom špatně, když nepoznám Maruš :D

A ještě přikládám tu českou verzy.. ↓

Flíček

20. října 2015 v 15:00 Zvířátka
30.6. - u babičky na Moravě


Jsem fešák co? :D

Prasátko :D
Práce..

18. října 2015 v 18:16 Deníček a další...
Ve středu jsem šla do práce na odpolední, byl to celkem pohodový den, ke konci jsem si navlíkala šroubky :D.. Akorát mi pak mistr řekl, že mě přeřadili jinám a ať si to řeším s agenturou. Tak jsem hned ve čtvrtek šla do agentury, kde nikdo nic nevěděl a že mi zavolají. Bála jsem se, abych nešla na noční, protože jsem následující týden potřebovala mít ranní (a jde to ranní, noční, odpolední..) Nikdo nevolal, tak jsem šla do agentury v pátek zas. Zas nikdo nic nevěděl :D, ale aspoň tam byl už chlap co obvolal druhou směnu, ale ta má plno. A ještě mě napadl s tím, že mám problémy s docházkou, nechápu, nikdy jsem nepřišla pozdě, proto si tam taky pípám příchody a nemůže si je zkontrolovat -.-. Nakonec je to však jejich chyba, protože když jsem byla nemocná, nebyli schopní mě u mistra omluvit a já na něj číslo nemám, navíc se mám omlouvat agentuře..

Agentura mi ještě zopakovala, že 12ky nechci a tak mě poslal na víkend. Včera jsem šla na 8. do práce modlící se, že to teda bude krátká. Ale tušila jsem, že je to 12ka. No a nakonec to byla 14ka! Takže ze mě udělali dobrýho idiota v agentuře..
Po 8 hodinách jsem vypadala už tak blbě (možná tím, že jsem spala jen 3 hodiny), že se i mistrová ptala, jestli mi není špatně. Nic méně přidala větu, že pokud chci dostat zaplaceno, tak tam musím vydržet 12ku. -.- Tam kdyby někoho odvezli v polovině směny, tak to chudák nedostane zaplacený :D Jelikož prachy nerostou na stromě a štvalo by mě, že tam makám jak vůl zadarmo, tak jsem si řekla, ty 4 hodiny ještě přežiješ, bohužel i s tou krávou, co ti furt stojí za prdelí a řve, že to neumíš, protože to dneska vidíš poprvé a ještě ke všemu stroje nefungují, jak by měly... Nakonec mi ale začala říkat "Moni" a ještě mi nabídla, že bych mohla chodit na její směnu přes týden. (Pani, co vedle mě celý den stála mi říkala, že kvůli tý mistroví odešla z její směny, za to jaká je to fúrie :D a nakonec se jí paní nezbavila ani o víkendu :D.)
Ve 20:00 čili po 12ce - jsem už padala hubou do stroje a vše z rukou mi padalo :D.A nakonec se sama sobě divím, protože jsem tam fakt vydržela 14 hodin O.o :O.

Psala jsem včera lehce před půlnocí ↓
Teď bych si nejradši zajela na pohotovost, aby mi přišpendlili páteř zpátky k tělu, jelikož jsem ji po pár hodinách už vláčela za sebou. Nic méně dnes (celou noc :D) už asi nevstanu. Třeba to aspoň trochu to víno napraví :D

V pondělí jim jdu dát sbohem. Práci sice potřebuji, ale pokud zůstanu tady, tak mě to ničí. Od nástupu jsem hrozně vystresovaná, nervy na dranc, a trpí jak má fyzička, tak i psychika :/ a ještě jsem u nich idiot. Ono je to stejně jedno, protože bych tam posledního října skončila tak i tak, protože jsem odmítla přecházet na 12ky a nic jiného tam už asi nepojede.

Modelka Micina

18. října 2015 v 17:34 Zvířátka
3.10. - u babičky ve Slavičkách

Když se záběr nepovede :D, neviděla jsem co přesně fotím,jak mi svítilo do obličeje a číča zas nevěděla co to je, tak mi pak chňapla po foťáku, naštěstí nic nepoškrábala :D


Mýdlový princ - 14.6.2015

16. října 2015 v 13:46 Muzikály, divadlo
14.6.2015 - divadlo Broadway
Lístek jsem tenotkrát dostala od jedné známé, tak proč nejít :-).. potřetí.. vzala jsem s sebou i kamarádku Nikču.
OBSAZENÍ:
Mýdlák Sagvan mne celkem zklamal. Pěvecky byl dobrý, ale po herecké stránce.. nevím.. nepřišlo mi, že by si hru nějak užíval a dával do ní vše. Na Dejdarovi je vidět, že do toho jde na plno, i když po hlasu strádá, přesto se snaží a je to vidět!
Háma, Zavřel, Kutheil = skvělí hoši!!
Obermaierové jsem se docela bála, nakonec nebyla tak hrozná, ale Synkovka je prostě nejlepší. :D
Po představení jsem si počkala na Sagvana.. :D

Šaty 13 - Audrey Hepburn - 'Sabrina'

13. října 2015 v 20:09 Šaty
Tak jsem po letech vytáhla ze skříně svoji dávnou sbírku.. a tak přidávám další kousek do své sbírky modelů šatů.. už jich tu pár mám, poslední jsem přidala před 2 lety 12.října.. dneska je 13. tak na to aspoň hezky navážu :D

'Sabrina' = americká romantická komedie z roku 1954
Audrey Hepburn = britská herečka a velvyslankyně UNICEF, jedna z nejznámějších tváří filmového plátna druhé poloviny 20. století, nositelka cen Oscar, Tony, Emmy i Grammy
Stránky z katalogu španělská kolekce Vestidos Inolvidables..
Model. Šaty bych chtěla v reálu zkusit, líbí se mi.. :3

'Nikdo není perfektní' VIII. 2/2

12. října 2015 v 22:00 Natáčení
16.5.2015
Praha - studio Barrandov
Natáčely se 2 díly. Vlastně je to taková nová verze pořadu Jirky Krampola - "Nikdo není dokonalý".
A tenktokrát s novou moderátorkou Mahulenou Bočanovou. Moc se mi nelíbila, ale třeba budou další díly lepší..
V druhém dílu byla zpěvačka Lenka Filipová a zpěvák Peter Nagy
Po zjištění hostů v druhém díle jsem měla ohromnou radost.. stejně jako Lucka, která tam se mnou byla. Ta byla mimo z Petera, já z Lenky, takže parádní kombinace :D
Foto z fb Lenči
I tady si oba v pořadu zazpívali, Lenča naživo a Peter nakonec taky živě, Lenka ho ukecala :D
Společná fotka s Leničkou, mám jí už dlouhá léta hrozně ráda, má nádherný hlas, písničky, na svůj věk úžasně vypadá, rozhodně bych jí 61 netypla :O..
Navíc se při setkání s ní klepu stejně jako s Maruškou.. v tom asi něco bude :D

Moje nejoblíbenější "Ať žije show"
Doufám, že bude mít v novém roce nějaký koncert poblíž, určitě bych se vypravila a jak ráda :))

Míííša

11. října 2015 v 19:27 Zvířátka
3.10.2015 - Slavičky.. u babičky

Je to hrozný parchant :D, neposlouchá, furt lítá, všecko žere :D.. kalhoty špinavý, mikina špinavá, šátek mi prokousl.. :D kočky kouše, slepice obtěžuje -.-

Naučili jsem ho jíst hrušky :D


Vzácná chvilka klidu :D


Mohsen Makhmalbaf

11. října 2015 v 19:24 Autogramy - zahraničí
Mohsen Makhmalbaf (*29. května 1957 (58 let)) - íránský režisér a scénárista
Jeho filmy naleznete -> ZDE

Získáno: 26.7.2015 na LFŠ 2015

Autogram pro mě získala kolegyně Lucka . Díky :))

Ze soutěží...

8. října 2015 v 22:30 Deníček a další...
Zajímalo by mě, jestli se zapojujete často do internetových či časopisových soutěží?

Já občas, když někde nějakou objevím a líbí se mi cena, tak se zapojím, i když většinou marně..
Je to pár týdnů, co probíhala na facebooku drogerie Teta soutěž o řasenku, jelikož mi zrovna došla, a ta co jsem si pořídila mi moc nevyhovuje, tak jsem si řekla proč to nezkusit.
Zadání znělo takto: "Napište nám, kdy se naposledy svět zatočil z něčeho hrozně skvělého vám, a 20 nejoriginálnějších odpovědí odměníme právě řasenkou od Gabriella Salvete!"
Šlo především o originalitu, ale přemýšlela jsem jen chvilku a nakonec napsala to, co je originální a asi jen tak někdo nemá a navíc 100% pravdou :D: "22.4.2015 jsem si splnila dlouholetý sen a vypravila se do Brna na koncert mé oblíbené britské zpěvačky Bonnie Tyler, už jen to vidět ji bylo pro mne velkým zážitkem a ohromným přívalem pozitivní energie. Po konci jsem na ni čekala u východu, podepsala se mi a po společné fotce mne objala, nezatočila se mi jen hlava, ale celý svět, v ten moment bych si nevzpomněla ani kdo jsem. Zní to možná hloupě, ale doteď se mi při vzpomínce derou slzy štěstí. :-)"
A během pár týdnů jsem obdržela výhru..: :D dokonce jsem s řasenkou i spokojená, takže trefa :)
Další má úspěšná soutěž probíhala na portálu filmové databáze ->www.fdb.cz, mám tam založený účet a tak jsem si soutěže všimla díky příchozímu e-mailu s upozorněním na ni. Šlo o lehkou otázku týkající se filmu, nečekala jsem, že bych vyhrála, ale stalo se :D Modrou mám ráda a štětečky vypadají opravdu úžasně.

V minulostii jsem ale už párkrát vyhrála.. nějakou tu vstupenku, CD Chinaski.. na jednom festivalu - cvičící míč a internet :D

A tak se vrátím k úvodní otázce -> "Zapojujete se často do internetových či časopisových soutěží? A co jste naposledy vyhráli?"
Odměnou za odpověď bude aspoň diplomek :P