-> Ohlédnutí za rokem 2017... aneb má cesta za sny.
"Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy je nenech odejít."
http://nd01.jxs.cz/163/232/9dbb2d3f7b_30539112_o2.gif

Brian May - Praha 2016!

10. března 2016 v 23:27 |  Koncerty - zahraniční
Když jsem vloni neuskutečnila svůj plán počkat si po koncertě na Queeny na letišti, což mě doteď mrzí, protože zrovna byli ochotní a když jsem viděla fotky s kytaristou Brianem Mayem, tak jsem měla chuť skočit hlavou proti zdi..

Poté co jsem se někdy vloni na podzim dočetla, že tu má mít 8.3. koncert právě Brian May, britský kytarista a zároveň jeden z těch co stál na samotném počátků Queenů, bylo rozhodnuto, že si ho tentokrát nenechám utéct!

Když jsem se na základce učila v hudební výchově o britské kapele Queen, tak jsem je už tehdy považovala za legendu, jak ovlivnili hudební scénu, získali si fanoušky po celém světě.. A nikdy by mě nenapadlo, že se dožiji tohoto okamžiku.
Pondělí 7.3. - ráno jsem jela natáčet Ordinaci a odpoledne měla v plánu projít si pár hotelů, jestli někde neuvidím jejich autobus. Plány se mi v průběhu dne změnily na základě fotky, kterou přidal do fb skupiny jakýsi fanda, kde je společně s Brianem před Kongresovým centrem. Po natáčení kolem 16. hod. jsem frčela ke Kongresáku. Tam už stály autobusy, a opodál skupina tří lidí. Po chvilce jsem se k nim přidala..
PS: na obrázku to není ta skupinka..
..Čekala jsem tam od 16:30 do 19:45. Z počátku to vypadalo nadějně, řidič byl stále v autobusu, nastartovaný motor, s přibývajícím časem se naděje ztrácela, po odchodu řidiče, kterého následně odvezlo auto z hotelu odvedle, jsme to vzdali i my. Ve 20:06 jsem doběhla vlak do Světlé, odkud mě bral táta domu.
Úterý 8.3. - S lidičkami, které jsem právě poznala den před, jsem se domluvila na srazu kolem 13:30 u jistého pražského hotelu. Na Florenc jsem dorazila ve 12 hodin, hodila jsem na sebe pár dalších vrstev oblečení a jela jsem ještě omrknout Kongresák, oba autobusy stály na svém místě, nikde nikdo. A to už byla první špatná zpráva, ve městech před (Ostrava, Zlín, Brno) se Brian pohyboval k hotelu autobusem, v Praze autem.. Kongresák má navíc garáž, takže pokud měl zvukovku už v úterý, tak vyjel garáží. Ten můj ideální plán se začal komplikovat. Odpoledne jsme prošli pár hotelů, u jednoho jsem se seznámila se skupinkou pěti ruských holek, také fanynky.. snažili se z nás dostat nějaké info, stejně jako my z nich, ale obě strany věděly úplné kulové :-D. Po 17. hodině za mnou měla přijet kamarádka Lucka z Chrudimi a sejít jsme se měly u Kongresáku. Kolem 16:30 jsme vyrazili ke Kongresáku, kde už stála řada fanoušků u personálního východu.

Dozvěděli jsme se akorát, že Brian tudy ještě nešel a obavy, že ani nepůjde a přijede garáží se vyplnily.. Stejně tak po konci koncertu, kde se naše parta sešla opět u východu, kde bylo těch fanoušků ještě více, se nic nepřihodilo. Po jsme čekali asi hodinku a půl, vlastně jsme byli už úplně poslední parta + jedna ruská slečna, co stále čeká. Když odjel hlavní šéf ochranky, tak jsme se rozhodli jít do pryč, protože bylo jasné, že už je dávno v teple někde na hotelu.. Ještě jsme se chvilku dohadovali ohledně plánů na středu a zrovna vyšel technik a rozdal nám trsátka :)
Druhá strana ↓
Taková malá útěch za tím dnem mrznutí..
Jednomu chlapci od nás se podařil zjistit jakýsi název hotelu, tak jsme autem vyrazili tam, že to očíhneme, kdybychom sem šli náhodou ve středu. Hotel luxusní, ale ne zrovna v pěkné ulici. Stál u něj jeden ze sběratelů, s kterým se občas vídám na akcích, ale myslím, že kolem půlnoci tam stát nemělo žádný smysl. Kluci mě autem svezli na Pražské povstání, odkud jsem jela metrem a busem na zastávku Cílkova, kde jsem přespávala u kamaráda.
Středa 9.3. - Sraz o půl deváté u Kongresáku. Smýšleli jsme, jestli jet k hotelu či ne, ale já chtěla stát u Kongresáku, už tu byl jen jeden autobus, ten Brianův. A bylo jasné, že jím prostě odjet musí. Buď ho přiveze auto k němu nebo pro něj pojede, což by bylo trošku složité a taky jsme tomu dávali nejméně procent. Nic méně bychom dojet k hotelu asi stihli. Tedy pokud to fakt byl ten hotel, o kterém jsme se v noci dozvěděli..

Kolem 11. hodiny vylezl z busu řidič, uklidil kabely venku a vše nasvědčovalo tomu, že se blíží konec čekáním. Po 11. hodině jsme v dáli u závor uviděli černou menší dodávku, rychle jsem sundala šálu, rukavice, popadla desky, připravila fotku, nastartovala foťák a rychlým krokem jsme se přiblížili k dodávce, která zaparkovala hned vedle busu. Jakýsi chlápek nás odsouval, protože vjížděla ještě jedna dodávka, která nás všechny málem přejela :D, avšak my bychom se asi v ten moment i zajet nechali :D. Z auta vylezl on. Pepa ho odchytl hned při výstupu, ostatní jsme se postavili do jakési řady, kam nás zahnal již zmíněný chlápek.


Bylo nás tam 10 (já, Lucka, Pepa, Dan, Petr, 5 rusek), stála jsem asi tak uprostřed té řady.. a Brian přišel k nám, přišel ke mně jako k první. Dívali jsme se na sebe a já, já v tom pomatení ze sebe dokázala vydat: ,,Hello", které mi bylo vráceno i zpět. Podala jsem mu fixu, podepsal mi fotku ↓ a mám tam i to "x" :D

Moje fixa stoupla na ceně :D, celou dobu jsem si říkala nesmím na ni zapomenout, aby mi s ní neutekl. Pepa vyprávěl jak se mu podepisoval v Brně a jak mu skoro násilím musel svoji fixu vytrhnou při odchodu :D.
Na fotce ↓ já vpravo, vlevo můj foťák v rukách Lucky, můj fix v prstech Briana..

Když dopodepsal, dofotil ruskou skupinku, tak jsem si k němu šla stoupnout já, říkala jsem mu o fotku hned po podpisu, ale on se pak šel podepsat Lucce a pokračoval dál, tak jsem počkala..
Potom se fotil s kluky i Luckou. Bylo to hrozně rychlé setkání, ale krásné, byl úžasný, milý, v dobré náladě.
3 dny, nějakých 15 hodin venku na mrazu.. následky to nese v podobě neustálé křeče v zádech, ale ta odměna, setkání, on, fotka, podpis = stálo to za to! Pro takové chvíle žiji, z těch zážitků, z toho vzpomínání je mi pak krásně.

Potom co autobus odjížděl, jsme na něj komicky mávali, posílali srdíčka, smáli se, pak jsme si všichni navzájem plácli, protože se splnilo to o čem jsme snili!

Zdokumentovala jsem ještě trochu komickou situaci, kdy bus uvízl u závory, protože vjel do protisměru, on by to možná ve směru asi nevytočil.. ale řidič musel vyběhnout zpět do Kongresáku, aby mu pomohli.
Na závěr jeden z největších hitů "We Will Rock You", společně se zpěvačkou Kerry Ellis, která Briana doprovází na turné.. Trošku mě mrzí, že nám nejspíše proběhla do autobusu, když se nám Brian věnoval, chtěla jsem také podepsat fotku, ale přece jenom on byl ten proč jsem mrznula. :))

Jsem taky ráda, že jsem poznala nové lidi, už jsme zas domluveni na další velkou akci, která teda bude až v červnu, ale už teď se těším, že ji budu mít s kým strávit.. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám Queeni?

Ano 62.5% (10)
Nevadí mi 25% (4)
Ne 12.5% (2)

Komentáře

1 Frances Jane Frances Jane | Web | 11. března 2016 v 11:40 | Reagovat

Zrovna včera mluvil Freddieho komorník v TV pořadu Top staru :-D to je skvělý žes tam mohla být a že máš Brianův autogram ;-) .

2 Monča =)) Monča =)) | Web | 11. března 2016 v 12:39 | Reagovat

[1]: A toho jsem tam také viděla. :-)

3 MáriaTN MáriaTN | Web | 12. března 2016 v 10:56 | Reagovat

Gratulujem k peknému zážitku a aj k tomu, že si sa dočkala a máš podpísanú fotku. O_O

4 Tina Tina | Web | 13. března 2016 v 12:36 | Reagovat

Je super, že si to tu celé takto zhrnula, veľmi dobre sa to čítalo. A tu je jasný dôkaz toho, že keď niekto verí a nevzdáva sa, tak sa mu splní každý jeden sen :) Som rada spolu s tebou a aj sa spolu s tebou teším, že sa ti podarilo získať od neho podpis aj fotku, zážitok na celý život :)

5 kaja kaja | Web | 13. března 2016 v 15:22 | Reagovat

Tak si si toho vytrpela dosť, ale nakoniec si mala šťastný koniec a so svojim idolom si sa stretla, úplne si dokážem predstaviť, aká šťastná si z toho musela byť :-) A môžeš byť len rada, že si to tie tri dni vydržala a nevzdala si sa :-D

6 Darina Darina | Web | 16. března 2016 v 19:18 | Reagovat

Zaujímavé čítanie a je super, že sa ti podarilo získať autogram od tejto hudobnej legendy.

7 MaryJana MaryJana | Web | 16. března 2016 v 21:26 | Reagovat

Až dneska jsem se všimla toho skvělýho trsátka :-P .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama