-> Ohlédnutí za rokem 2017... aneb má cesta za sny.
"Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy je nenech odejít."
http://nd01.jxs.cz/163/232/9dbb2d3f7b_30539112_o2.gif

Duben 2017

BONNIE TYLER - Linz

30. dubna 2017 v 13:25 Koncerty, festivaly
10.4.2017 - Linz (Brucknerhaus)

Na nádraží ve Vídni jsem si zvládla zakoupit lístek na vlak do Linze, když jsem odcházela od přepážkky, tak mi jel přesně za dvě minuty, trošku spěch, ale stihla jsem ho a našla. Cesta byla pohodová, trvala asi hodinku a 20 minut. Hala v Linzi byla blíže než ve Vídni, tak 30 minut chůze. Došla jsem k hale velmi brzy, tak jsem si zašla ještě do McDonaldu nedaleko, kde jsem si sedla, trochu se upravila a načerpávala síly. :-D Ještě jsem šla koupit květinu..


Chvilku před 19.hodinou jsem se vrátila do haly, která už byla otevřená, ještě jsem si jí obešla, abych zjistila případné východy a zrovna jsem potkala technika z ranního výtahu, tak jsme se pozdravili.. :D Vyzvedla jsem si na pokladně lístek a pokračovala k šatně, kam jsem si dala kabát a tašku s deskami a pani na mě ještě volala, že je batoh problém.. to jsem měla teda radost. Dala mi malý igelitový sáček, abych si vše potřebné dala do něj.. sáček málem prasknul :D.

Lístek jsem měla do 18.řady, vidět bylo docela hezky..
Předkapala začala hrát přesně ve 20:00, byla to německá zpěvačka Van der Forst a doprovod Juergen Scholz.. po jejich 40 minutovém vystoupení se ochotně podepisovali a fotili u podia už i ve Vídni.. já jsem si během pauzičky skočila sníst propašovaný banán :-D a nakonec jsem se zařadila do fronty a cvakla jsem se taky, když už jsem tam byla :-D. Chtěla jsem fotku jen s kytaristou, ale bylo mi to blbý, když byli vedle sebe oba :-D.

Bonnie začala přesně ve 21:00. Musela jsem si nahrát úvodní písničku, ve Vídni se mi hrozně líbilo to hřmění.. 'Have You Ever Seen the Rain?'Další song, který v Praze nezazněl.. 'Need Your Love So Bad'
S vlajkou Walesu, odkud Bonnie pochází..

Po této písničce 'Faster Than the Speed of Night' si začalo pár lidí stoupat k podiu, bylo jich tam asi 6, velmi málo, lidi se moc nechytali.. ale když si stoupl další člověk, tak jsem se z té 18. taky vyřítila :-D. Tentokrát jsem byla skoro uprostřed, měla jsem nádherný výhled a Bonnie byla kousek! Ani jsem nechtěla natáčet, přišlo mi, že se tam zvuk zvláštně odráží nad repráky a nebylo by tomu na videu rozumět, však jsem neodolala a aspoň na chvilku zapnula mobil, kde je teda zvuk příšerný, ale obraz docela dobrý, odkaz ->zde. Začala jsem to natáčet zrovna, když z podia projížděla ruce, natáhla jsem svou levou a ten dotek taky dostala! :-D

Po závěrešném Hero jsem na Bonnie mávala s kytkou, napřed mě neviděla, pak si všimla a šla si pro ni a děkovala mi. Nějaká baba za mnou ji prosila o podpis, ale Bonnie ji odmítla nakonec si ale od ní fotky vzala.. pak je poslala po manažerovi.
Po koncertě jsem si řekla technikovi o setlist, bez problému mi ho strhnul ze země.. Čekalo nás tam u kraje pódia asi 20, někteří byli VIP, tak ti šli později dovnitř.. Zrovna se se mnou dala do řeči jedna německá fanynka, kterou znám z brněnského koncertu.. když v tom jsem na pódiu uviděla Johna, takže jsem se rychle přemístila.
Zavolala jsem na něj: "John", musel mít radost, že mě opět vidí, naposled jsme se viděli ráno :-D Poprosila jsem o podpis na setlist a ještě o novou společnou fotku, protože jsem nutně potřebovala snímek, kde má rozpuštěné vlasy :-D.. chvilku přemýšlel jak to udělá, nakonec si sedl na kraj pódia.. a je z toho the best photo ♥!

Čekali jsme tam asi půl hodinky, pán z ochranky byl velmi ochotný a chodil se i ptát, jestli se nepřijde podepsat.. Opravdu přišla. Začala se z pódia podepisovat, když došla ke mě, tak se usmála a řekla mi "hello", tuším, že jsem odvětila stejným pozdravem a úsměvem :-D. Nechala jsem si podepsat stylově lístek z Vídně :-D a CD pro kamarádku.

Po podepisování se ještě rychle fotila, tak jsem vylezla schody na podium a čekala za pár lidmi.. Bonnie řikala, že už končí a spěchá.. Stejně jsem se k ní nějakým zázrakem procpala a poprosila ji o fotku, řikala mi něco o včerejšku, ale já tomu nevěnovala pozornost, byla jsem mimo :-D.
Z Linze jsem jela druhý den v poledne vlakem do Prahy, cesta trvala 4 hodiny :-O..
Byl to ale úžasný dvojvýlet! A jsem nesmírně šťastná za všechny zážitky, za ní, za kapelu! Doteď jsem plná pozitivní energie (a tu jsem přesně potřebovala..) ♥

Dave Matthews

28. dubna 2017 v 16:32 Autogramy - zahraničí
Ať žijí náhody, čekáte na určitou kapelu a místo toho najednou jde Dave Matthews.. který měl o den dříve koncert v Praze.. Byl velmi milý..

Dave Matthews (*9. ledna 1967) - americký hudebník a herec


Naštěstí jsem s sebou měla čistou čtvrtku a mám to i s jeho? karikaturou :-D

Oblíbená písnička.. 'Space Between'

Febiofest 2017 - Duncan Kenworthy

28. dubna 2017 v 11:44 Febiofest
Duncan Kenworthy (*9. září 1949) - britský producent (->filmografie)

25.3. - Anděl - Praha
Velmi charismatický člověk!


Febiofest 2017 - Tereza Nvotová

28. dubna 2017 v 11:43 Febiofest
Tereza Nvotová (*22.1.1988) - slovenská režisérka a herečka (->filmografie)

25.3. - Anděl - Praha


Autogramiáda Jaroslava Němečka

27. dubna 2017 v 12:00 Já a hvězdy
26.3.2017 - OC Letňany Praha

Vyrazila jsem se starými Čtyřlístky, které jsem našla doma..Bylo nás tam asi 20, každému maloval do knihy obrázek, tak jsem si ještě skočila koupit čtvrtku do papírnictví :-D a nakreslil mi krásnou Fífu!

U babičky - duben II.

26. dubna 2017 v 20:00 Zvířátka
16.4.2017 - Slavičky
Na skok u cen Thálie

26. dubna 2017 v 18:38 Já a hvězdy
26.3.2017

Z Febiofestu jsme s přáteli zamířili k Národnímu na Thálie, původně jsem jít nechtěla, ale zajímalo mě, jak to tam vypadá, jaká je atmosféra.. tak jsem se rozhodla, že to tam alespoň omrknu.

Cena Thálie za celoživotní operní mistrovství
Marcela Machotková
Cena Thálie za celoživotní baletní mistrovství
Marcela Martiníková


Mezi návštěvníky byla herečka Lilian Malkina, jednou jsem na ni čekala u divadla, ale tam jsem se nedočkala..
Potkala jsem se i s moderátorkou večera Táňou Medveckou! Byla přkvapená, že tam mrzneme, hned mě hladila po tváři.. pořád si mě holka moje pamatuje :D

Febiofest 2017 - Jan Tříska

24. dubna 2017 v 13:06 Febiofest
Jan Tříska (*4. listopadu 1936) - česko-americký herec (->filmografie)
-> na Febiofestu obdržel cenu Kristián za přínos světové kinematografii

Čtvrtek - 23.3. - Slavnostní zahájení

Byl velmi milý a ochotný, podepsal mi 2 fotečky.

Sobota - 25.3. - AndělV Cinestaru jsem ho prosila o společnou fotku, dopadla katastrofálně, tak jsem ji přefotila ještě na větší katastrofu ↓.. prostě originál "héj!". Pak mi věnoval pusu do vlasů. :D

Febiofest 2017 - Peter Zeitlinger

24. dubna 2017 v 13:03 Febiofest
Peter Zeitlinger (*28. listopadu 1948) - rakouský kameraman (->filmografie)

25.3. - Anděl - Praha

,,Byli jsme přirození?" :-D


Febiofest 2017 - Ulrich Thomsen

23. dubna 2017 v 19:40 Febiofest
Ulrich Thomsen (*6. prosince 1963) - dánský herec (->filmografie)

25.3. - Anděl - Praha

Velký sympaťák a moc milý, po fotce nám podal ruce a ptal se na jména.. :-)
Febiofest 2017 - Lazar Ristovski

23. dubna 2017 v 19:35 Febiofest
Lazar Ristovski (*26. října 1952) - srbský herec (->filmografie)

25.3. - Anděl - Praha

BONNIE TYLER - Vídeň

18. dubna 2017 v 13:52 Koncerty, festivaly
9.4.2017 - Vídeň (Wiener Stadhalle)

V neděli v 8:30 jsem vyrazila Studentem do Vídně (když tu byla před 2 lety a já ji viděla poprvé, tak moc mě tenkrát dobila veškerou energií, vryla se mi do mysli, do srdce..). Cesta trvala 4 hodiny, polovinu jízdy jsem bezvědomě prospala. :-D Až do 18.hodiny jsem se courala po městě směrem k hale, nachodila jsem dobrých 10 kilometrů :-D. V 18.hodin byla hala už otevřená, chvilku jsem seděla v předsálí u baru. Koncert byl od 19., napřed začala předkapela, která zpívala asi 40 minut. Poté byla krátká pauza, aby kapela připravila vše potřebné a Bonn přišla na podium hned po 20.hodině.

Jedna momentka ze sálu stylově v tričku BT, které jsem dostala od kamarádky k narozeninám :-*. Líbilo se mi jak na mě všichni koukaji a usmívají se.. ako na blázna :-D

Nějak mi nefunguje vkládání písniček, takže dávám odkaz na píseň na Youtube do názvu skladby..
Nahrála jsem si písničky, které jsem si v Brně a v Praze nezaznamenala, abych to měla komplet, jako 'To Love Somebody'. Setlist nebyl moc proměněný asi jen o 4 skladby, ale to mi nijak nevadilo.

Měla jsem bohužel lístek do poslední řady, takže jsem špatně viděla. Nic méně po 6. písničce 'It's A Heartache', se lidi začali hrnout k podiu, takže jsem se z poslední propracovala do první :-D. Stála jsem hned u podia z pravé strany, mrzelo mě, že na tu stranu moc nechodila, ale alespoň jsem jí pořádně viděla!


'Bitter Blue', která tenkrát v Čechách nezazněla.. nádherná skladba s krásnou muzikou!Srdeční záležitost 'Total Eclipse of the Heart', dříve jsem tuhle písničku neměla ráda od Bonn, ale teď jí zas nesnáším v předělávkách..

Kytarista Ed, s kterým jsme se na sebe pořád smáli :-D, byl přímo naproti mě.


Nakonec samozřejmě zaznělo 'I Need A Hero', odložila jsem si foťák na podium :-D

Byla to úžasná show!! Od minule přidali na světelech, takže mě velice učarovala i ta. K Bonn mohu jen říci, že byla dokonalá! Její chraplák, každý tón mnou projížděl jako droga.Po koncertě jsem čekala u podia, všiml si mě kytarista Matt, kterému jsem před tím psala a on neodpověděl.. poznal mě a šel se omluvit, že neměl čas a že teď hrozně pospíchá, ale podepsal mi fotku, taky se ptal, jestli s "c" nebo "k" :-)
Čekali jsme tam v deseti lidech u nějakého personálního vchodu vedle podia.. než nás nějaký máňa z ochranky vyhodil, že určitě nepřijde.. Bleskurychle jsem se přesunula k hotelu, který si kluci sdíleli na fb a náhodou jsem v něm byla ubytovaná přes noc taky. Napřed jsem tam byla sama v šíleném nervu :-D, pak se přidali další 4 lidé.. Čekali jsme asi půl hodinky, mezitím jsem si nevšimla procházejícího klávesáka, kterého jsem moc chtěla, protože ho od pražského koncertu miluju :-D. Ale furt mi zbývala naděje ráno, když budou odjíždět. Po té půl hodince přijela Bonnie a začala se podepisovat, já jí oslovila na fotku, kývla a popošla asi 3 metry blíže k vchodu, kolem takového velkého květináče, já jsem si musela ze země sebrat desky a přesunout se taky, když jsem to obešla, tak už koukala, kde jsem :-D.
Naprosto mě fascinuje, že jsem tu fotku dokázala vyfotit s mojí třesoucí se rukou a ještě se přitom usmívat, absolutně si to nepamatuju!

Pak jsem jí dala dárek. Odpověděla, že ho nechce, ale já jí ho vrazila do rukou :-D, podívala se na něj a komentovala slovy "sweet", já jí řikala, že jsem jí to vyrobila sama, místo "made" jsem řekla "make", taky jsem to opravila, ale bylo to děsně trapný :-D.. i když já měla celkové zatmění úplně všeho :-D

Pak jsem jí samozřejmě komentovala koncert slovy amazing a "You are beautiful." A to taky odpověděla "no" a smála se.. Pak jsem dodala, že jí miluju a požádala o podpis, pamatuju si jak se mi děsně klepaly ruce a málem jsem to ani z té země nesebrala :-D. Vlastně jsem měla problém už jen udělat ten krok a ohnout se :-D
Podepsala mi napřed modrou a pak černou desku. Potom se podepsala ještě nějaké pani a ptala se jestli jsme si užili koncert..

Pak jsem ji ještě dala společné fotky, napřed mi podepsala tu z Brna, poprosila jsem ji o věnování..
A pražská..

Potom jsem si sedla na zídku hotelu a celé jsem to rozdýchávala, oplakala.. takový ten pocit absolutního naplnění a štěstí. Který stále setrvává a já jsem v dobré náladě, vyplnilo se to nad očekávání, jsem šťastná ♥
Ještě tu noc mě potkalo jedno velké štěstí v podobě nabídky se účastnit i druhý den koncertu v Linzi.. mohu to nazývat absolutním a zároveň absurdním štěstím..
Musím ještě přidat vyprávění z následujícího rána. Po desáté hodině jsem jela výtahem dolu, přistoupil ke mě jeden z techniků od Bonn, jehož fotku jsem znala z facebooku a tak jsem se v nějaké své silné chvilce zeptala, jestli je to on. Zapamatovala jsem si i jméno. Řekl, že ano a jak to vím, pak si všiml trička a bylo mu to jasné, já pak povídala, že znám jeho tvář právě z facebooku. Když jsme vystoupili, tak mi podal ruku a zeptal se jak se jmenuji já, pak se ptal, jestli jdu i dnes do Linze.. velmi milý a hezký :-D
Vyšla jsem ven, kde bylo moc lidí, tak jsem zas šla dovnitř, stála jsem u křesel u recepce, kde byl taky šrum, tak jsem nebyla ani nápadná :-D. Po chvilce šel basák Ed, dívali jsme se na sebe, já viděla, že jde k recepci, tak jsem ho chtěla oslovit pak, skutečně došel k recepci a od ní na mě křičel, že mám skvělé tričko :-D. Když si to tam vyřídil, tak jsem ho oslovila: ,,Ed, can I take a photo please?" Souhlasil, dali jsme 2 selfíčka, to první se mi nelíbilo :-D. Potom mi podal ruku, zeptal se jak se jmenuji a dal pusu na tváře :-D. Naprosto mě dostal! Poprosila jsem ho ještě o podpis, hrozně se nad fotkou smál :-D Rozloučil se slovy: ,,See you next time.", tak jsem mu odvětila pohotově ,,tomorrow", což jsem zas rychle opravila na ,,today", tak mi popřál, abych si show užila a pak jsme se na sebe usmáli.

Během toho, co se mi Ed podepisoval mi prošel ven můj klávesák, takže jsem zas byla mírně na nervy, že ho nestihnu :-D. Ale dobré, stál venku s ostatními, nechtělo se mi ho oslovovat, zvlášť, když s ním stálo plno chlapů, ale musela jsem :-D. Tuším, že jsem pozdravila: ,,Hello John, can I please take a photo?" a vrazila foťák nějakému technikovi.

Potom jsem mu dala malý dárek pro radost.. a poprosila o podepsání fotek. Podepsal mi první, opět se jí hrozně smál a už mi chtěl vracet fix, ale já jsem opět měla nějakou silnou chvilku a vypravila ze sebe větu: ,,It's hard to choose only one photo." :-D

Já si musela nechat i tuhle, kvůli medvídkovi! :-D

Nad třetí, což je fotka jeho sólo kapely "Lifesigns" se ptal jestli je poslouchám, odpověděla jsem, že ano a že má hezký hlas. Tak se smál, on se vlastně furt smál :-D. Nejlepší byla výměna fixů, když jsme oba měli plné ruce :-D
Pak jsem si šla uklidit fotky, mezitím šla Bonn do autobusu, viděla jsem ji akorát nastupovat. :-) Já se vydala na tramvajometro a na vlak do Linze.. takže bude následovat článek Bonn - Linz = stejně šílený. :-D

Predrag Bjelac

18. dubna 2017 v 12:57 Autogramy - zahraničí
Predrag Bjelac (*30. června 1962) - původem srbský filmový herec, již několik let žije v Čechách (->filmografie)
-> Z filmů: Harry Potter, Ro(c)k podvraťáků, Gangster Ka,..

Získala: kamarádka 14.2.2017 v Praze, děkuji moc!! :-)

Další HP radost!! Igor Karkarov z Ohnivého poháru..


U babičky - duben I.

17. dubna 2017 v 22:25 Zvířátka
5.4.2017

Tak už půjdem? :D


Rhys Ifans

17. dubna 2017 v 21:26 Autogramy - zahraničí
Rhys Ifans (*22. července 1967) - britský zpěvák a herec
-> Z filmů: Harry Potter, Kouzelná chůva a Velký třesk, Hannibal..
Odesláno: 10.10.2016
Přijato: 24.10.2016

Dostala jsem ho od kamaráda.. další z HP sbírky, Xenophilius Láskorád ♥

Brian Cox

17. dubna 2017 v 21:02 Autogramy - zahraničí
Brian Cox (*1.6.1946) - skotský herec
-> Z filmů: X-Men, Troja, Hra o smrti..
Odesláno: 14.10.2016
Přijato: 20.2.2017

Vybrala jsem stylovou fotku :-D
Obálku posílala kamarádka, děkuji :)

Febiofest 2017 - Agnieszka Holland

17. dubna 2017 v 17:21 Febiofest
Agnieszka Holland (*28. listopadu 1948) - polská filmová režisérka a scenáristka (->filmografie)
-> vystudovala na pražské FAMU
-> na Febiofestu obdržel cenu Kristián za přínos světové kinematografii
Líbí se mi její film Hořící keř

Čtvrtek - 23.3. - Slavnostní zahájení v Obecním domě - Praha
Byla velmi milá a ochotná při každém setkání..
Pátek - 24.3. - Anděl
Zúčastnila jsem se její diskuze na pražské Famu. Přednáška byla velmi zajímavá, hezky vypráví a má moc dobrou češtinu.
Po konci jsem si nechala podepsat štítek a pak došlo na společnou fotku..


Večer na Andělu šla Agnieszka uvádět film, nechala jsem si podepsat společnou fotku a jestě jsem přidala jednu a magazín, který jsem si vzala odpoledna na Famu.

Febiofest 2017 - Abel Ferrara

17. dubna 2017 v 17:17 Febiofest
Abel Ferrara (*19. července 1951) - americký filmový tvůrce (->filmografie)
-> známý pro provokativní a často kontroverzní obsah ve svých filmech
-> na Febiofestu obdržel cenu Kristián za přínos světové kinematografii

Čtvrtek - 23.3. - Slavnostní zahájení v Obecním domě - Praha
Abel vylezl z auta a začal dávat autogramy jako podávat karty, jedna vlnka sem, druhá tam :-D
Sobota - 25.3. - Anděl
Kluci sběratelé řikali, že se s nimi Abel i vyfotil a tak jsem to taky zkusila. Na Abela dobrá fotka :D

Febiofest 2017 - Pavel Šporcl

17. dubna 2017 v 16:49 Febiofest
Pavel Šporcl (*25. dubna 1973) - český houslový virtuóz

23.3. - Slavnostní zahájení v Obecním domě - Praha


Don Airey & Friends

14. dubna 2017 v 21:36 Koncerty, festivaly
Nová Chmelnice Praha
20.3.2017

Ráno jsem si zajela koupit nově vydaný singl..
Koncert začínal ve 20:00, dorazila jsem asi 3 hodinky před.
Potkala jsem bubeníka, když vycházel ven, pospíchal, ale podepsal i vyfotil :).. Jon Finnigan

Na koncertě jsem si stoupla do první řady, když začaly hrát, tak jsem si myslela, že odletím od těch bubnů :-D. Ale velmi jsem si koncert užila, Don neustále šmejdil očima mezi publikum, dost často jsme se pohledy střetly.
Po konci mi dal jakýsi technik setlist, o který jsem se hlasitě přihlásila :-D.
Po koncertě byla autogramiáda. Počkala jsem si ve frontě a vzala si od Dona napřed jen podpisy, držela jsem oběma rukama desku a na ní zbytek věcí a on to hned začal sám podepisovat a otáčet si.. byl velmi milý.


Potom jsem si podepsané věci odnesla na židli a šla se ještě vyfotit. Pamatoval si mé jméno a hned řikal "Monika" :-)
Skvělý zpěvák Carl Sentance


Dal mi i svoji podpiskartu :-)
Laurence Cottle - basa

Simon McBride - kytara

Vstupenka :-)

Setlist :)