-> Ohlédnutí za rokem 2017... aneb má cesta za sny.
"Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy je nenech odejít."
http://nd01.jxs.cz/163/232/9dbb2d3f7b_30539112_o2.gif

30 Seconds to Mars aneb propadák roku

20. června 2018 v 14:01 |  Koncerty - zahraniční
19.4.2018 - Praha - Holešovice

Na koncert této kapely jsem se dostala náhodou, poprvé a také naposledy. Sdíleli si na sociálních sítí příspěvek, o tom, kdo přijde k hale a řekne heslo "Dangerous night", tak dostane lístek zdarma. Natěšení jsme běželi k hale, řekli heslo a dostali lístek. Sezení bylo v nejvyšším sektoru, ale to bylo to nejmenší. Za námi seděli pitomci, kteří se tam přišli jen pobavit jako v hospodě. Poslouchat opilé kecy nebylo příjemné. Takoví individua měli zůstat doma.

Teď k tomu, co se dělo na druhé straně sálu. Na úvod bych zmínila skoro 40 zbytečně proseděných minut, při kterých na sebe kapela nechala čekat. Nevadilo by to, kdyby to čekání přineslo nějaké ovoce a kapela dosahovala formátu světových špiček. Ale nesahá jim ani po špičky, takové legendy jako Queen své fanoušky čekat nenechají. Celý koncert by se dal shrnout do jedné velké písně o slovech "jump - jump - jump" a "wooooooo". Nic jiného totiž zpěvák Jared Leto nepředvedl. Show založená na dvou popěvcích, které vkládal do každé písně, do každého refrénu, řekla bych, i na každý řádek. Díky špatnému zvuku nebylo ani moc rozumět ostatním slovům, které pozpěvoval vedle "jump". Na pódiu si zaskákal s patřičným zápalem i on sám, avšak několikrát se málem přerazil o schod ke zdviženému pódiu.

To nebyl jediný malér. Hudba byla pouštěna uměle z počítače. Na pódiu s Jaredem byl sice i jeho bratr bubeník Shannon Leto a anonymní kytarista a klávesák v jednom, který byl zastrčený na samém okraji pódia a přes mohutné konstrukce nebyl vidět. Naprosto nefér přístup, myslím, že ho ani ke konci nepředstavil. Byla jsem na kapelách, které měli doprovodné členy, i náhradníky za některé, ale nikdy jim nezakázali, aby neměli žádný prostor. Škvýrou, ale bylo vidět, že si to dotyčný užívá, zajímalo by mě, ale co. Bubny byly sice live, ale nerozpoznatelné, to samé skrytá kytara. K bubnům neustále chodil nějaký technik, který tam proseděl i celou píseň. Kdyby tam nebyly, tak to vlastně ani nikdo nepozná, jelikož v pouštěné hudbě zanikly. Naprosto zbytečně placení dva lidé - bubeník a kytarista.

Barev se při koncertu střídalo hodně. Po každé písni se však světla zhasla do naprosté tmy. Asi aby lidé poznali konec songu. Až v polovině koncertu si mistr Jared všiml, že má vlastně plno poskakujících fanoušků před pódiem a pozdravil. V polovině koncertu, úcta k fanouškům nula. Dlouho jsem neviděla takovou aroganci, kterou dokázal Jared přenést do celého večera, na celou show. Bylo to založené na hesle "já jsem tady king, žerte mě". Jako poslední skladba zazněla "Closer to the Edge". Moje jediná oblíbená píseň v živé podání stála za to samé jako když si ji pustím v mp4. Odešla jsem ještě před jejím koncem. Jared při ní vytáhl pár fanoušků na pódium, před kterými beztak utekl na kovovou konstrukci, po které vyšplhal.

Když uvažuji takhle zpětně, tak mě vlastně nenapadá jediná pozitivní věc. Vlastně ano, při písničce "Dangerous night", která byla heslem k lístku, jsme si pro tu srandu aspoň zakřičeli refrén. Mezi koncerty, které jsem navštívila, hodnotím tenhle jako jednu velkou tragédii, za kterou bych naopak chtěla zaplatit já.

Mám ráda Jareda v pár filmech, tak jsem se pokusila o setkání. Tady se projevilo, že má opravdu nos nahoru. Čekali jsme na něj po koncertě čtyři. Odmítl. Další den, když jsem měla čas mezi koncertem Rainbow, jsem ještě šla na odjezd třicítky. Jared opět nezklamal, když pravil, že se nepodepisuje v této zemi. Ani mě to nemrzí, za to co předvedl a jak se chová, mi ve sbírce nechybí. Více milejší byl jeho bratr Shannon, který se nám alespoň podepsal. Mně podepsal automaticky fotku i s lístkem a to jsem ani neprosila o obojí. Na společnou fotku mi pravil, že pospíchá do letadla. Skutečně pospíchal, když se kousek ode mě posadil a čekal na bratra. Hold, to mají v rodině.


Jared Leto

Shannon Leto

Zastrčený kytarista


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 20. června 2018 v 18:11 | Reagovat

Já jsem na tom koncertu nebyla ale mám dojem, že něco podobného napsal nějaký fanoušek na hudební server kde si taky hodně ztěžoval....nevím už přesně co to bylo- každopádně kapela by měla projevit fanouškům aspoň trochu úcty

2 SáraD. SáraD. | E-mail | Web | 21. června 2018 v 19:06 | Reagovat

Mrzí mě,že tě koncert zklamal, ale dle popisu se nedivím.
Nějak nechápu, proč se nepodepusuje v naší zemi? Podepisuje se snad fanouškům a je jedno, z které (ve které) zemi..... :(

3 Mánička Mánička | E-mail | Web | 28. června 2018 v 15:41 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama