-> Ohlédnutí za rokem 2017... aneb má cesta za sny.
"Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy je nenech odejít."
http://nd01.jxs.cz/163/232/9dbb2d3f7b_30539112_o2.gif

Koncerty - zahraniční

Enrique Iglesias - Praha 2018

15. července 2018 v 12:46
7.5.2018 - Praha

Enrique Miguel Iglesias - španělský popový zpěvák

Dlouho jsem přemýšlela, jestli na EI vůbec pojedu, ale nakonec jsem se ten den přemisťovala na kolej, tak jsem stejně míjela Prahu. EI odjížděl na koncert kolem šesté hodiny, vypadalo to, že vůbec nezastaví, ale nakonec jeho manažer křikl ať mu otevřeme dveře od auta, a tak se rychle podepsal a vyfotil asi s 5 lidmi.

O pár dnů později jsem vyrazila do Prahy na Bobbyho McFerrina, kterého jsem bohužel nestihla :(. V Praze jsem přespávala a další den přišla zpráva, že EI bude odjíždět pryč, a tak když už jsem byla v Praze jsem se rozhodla, že si na něj ještě jednou počkám a přefotím rozmazanou fotku a doladím ještě jeden podpis s věnováním. :-D


Roger Waters - Praha 2018 II/II

11. července 2018 v 16:00
27.4.2018 - Praha
Kytarista Dave Kilminster


Klávesák Jon Carin
Klávesák Bo Koster
Kytarista Jonathan Wilson
Saxofonista Ian Ritchie
Vokalistky - Jess Wolfe a Holly Laessig
Bubeník Joey Waronker
Poslední člen kapely - kytarista Gus Seyffert
Band..


Roger Waters - Praha 2018 I/II

11. července 2018 v 14:16
27.4.2018 - Praha

Roger Waters - britský rockový hudebník, zpěvák, baskytarista a skladatel
-> proslavil se svým působením v kapele Pink Floyd v letech 1965-1985
Sehnala jsem lístek v hodnotě 2 600,- jen za 700,-, tak jsem si příležitost nenechala ujít. Byl to naprostý masakr! Jsem ráda, že jsem mohla vidět jednu z legend Pink Floyd naživo!


30 Seconds to Mars aneb propadák roku

20. června 2018 v 14:01
19.4.2018 - Praha - Holešovice

Na koncert této kapely jsem se dostala náhodou, poprvé a také naposledy. Sdíleli si na sociálních sítí příspěvek, o tom, kdo přijde k hale a řekne heslo "Dangerous night", tak dostane lístek zdarma. Natěšení jsme běželi k hale, řekli heslo a dostali lístek. Sezení bylo v nejvyšším sektoru, ale to bylo to nejmenší. Za námi seděli pitomci, kteří se tam přišli jen pobavit jako v hospodě. Poslouchat opilé kecy nebylo příjemné. Takoví individua měli zůstat doma.

Teď k tomu, co se dělo na druhé straně sálu. Na úvod bych zmínila skoro 40 zbytečně proseděných minut, při kterých na sebe kapela nechala čekat. Nevadilo by to, kdyby to čekání přineslo nějaké ovoce a kapela dosahovala formátu světových špiček. Ale nesahá jim ani po špičky, takové legendy jako Queen své fanoušky čekat nenechají. Celý koncert by se dal shrnout do jedné velké písně o slovech "jump - jump - jump" a "wooooooo". Nic jiného totiž zpěvák Jared Leto nepředvedl. Show založená na dvou popěvcích, které vkládal do každé písně, do každého refrénu, řekla bych, i na každý řádek. Díky špatnému zvuku nebylo ani moc rozumět ostatním slovům, které pozpěvoval vedle "jump". Na pódiu si zaskákal s patřičným zápalem i on sám, avšak několikrát se málem přerazil o schod ke zdviženému pódiu.

To nebyl jediný malér. Hudba byla pouštěna uměle z počítače. Na pódiu s Jaredem byl sice i jeho bratr bubeník Shannon Leto a anonymní kytarista a klávesák v jednom, který byl zastrčený na samém okraji pódia a přes mohutné konstrukce nebyl vidět. Naprosto nefér přístup, myslím, že ho ani ke konci nepředstavil. Byla jsem na kapelách, které měli doprovodné členy, i náhradníky za některé, ale nikdy jim nezakázali, aby neměli žádný prostor. Škvýrou, ale bylo vidět, že si to dotyčný užívá, zajímalo by mě, ale co. Bubny byly sice live, ale nerozpoznatelné, to samé skrytá kytara. K bubnům neustále chodil nějaký technik, který tam proseděl i celou píseň. Kdyby tam nebyly, tak to vlastně ani nikdo nepozná, jelikož v pouštěné hudbě zanikly. Naprosto zbytečně placení dva lidé - bubeník a kytarista.

Barev se při koncertu střídalo hodně. Po každé písni se však světla zhasla do naprosté tmy. Asi aby lidé poznali konec songu. Až v polovině koncertu si mistr Jared všiml, že má vlastně plno poskakujících fanoušků před pódiem a pozdravil. V polovině koncertu, úcta k fanouškům nula. Dlouho jsem neviděla takovou aroganci, kterou dokázal Jared přenést do celého večera, na celou show. Bylo to založené na hesle "já jsem tady king, žerte mě". Jako poslední skladba zazněla "Closer to the Edge". Moje jediná oblíbená píseň v živé podání stála za to samé jako když si ji pustím v mp4. Odešla jsem ještě před jejím koncem. Jared při ní vytáhl pár fanoušků na pódium, před kterými beztak utekl na kovovou konstrukci, po které vyšplhal.

Když uvažuji takhle zpětně, tak mě vlastně nenapadá jediná pozitivní věc. Vlastně ano, při písničce "Dangerous night", která byla heslem k lístku, jsme si pro tu srandu aspoň zakřičeli refrén. Mezi koncerty, které jsem navštívila, hodnotím tenhle jako jednu velkou tragédii, za kterou bych naopak chtěla zaplatit já.

Mám ráda Jareda v pár filmech, tak jsem se pokusila o setkání. Tady se projevilo, že má opravdu nos nahoru. Čekali jsme na něj po koncertě čtyři. Odmítl. Další den, když jsem měla čas mezi koncertem Rainbow, jsem ještě šla na odjezd třicítky. Jared opět nezklamal, když pravil, že se nepodepisuje v této zemi. Ani mě to nemrzí, za to co předvedl a jak se chová, mi ve sbírce nechybí. Více milejší byl jeho bratr Shannon, který se nám alespoň podepsal. Mně podepsal automaticky fotku i s lístkem a to jsem ani neprosila o obojí. Na společnou fotku mi pravil, že pospíchá do letadla. Skutečně pospíchal, když se kousek ode mě posadil a čekal na bratra. Hold, to mají v rodině.


Jared Leto

Shannon Leto

Zastrčený kytarista


Rainbow - Praha 2018

16. června 2018 v 21:36
19. + 20.4.2018 - Praha

Rainbow - britská rocková skupina, kterou po odchodu z Deep Purple založil v roce 1975 kytarista Ritchie Blackmore
Ritchie je jediný původní člen, ale v ČR nedosažitelný cíl. A tak jsem získala alespoň doprovodné muzikanty, kteří byli moc milí.
Díky náhodě jsme zjistili, že kapela dorazí vlakem, a tak jsem zažila první vlakovou akci. :-D Díky mému nápadu jsem se s nimi ještě svezla z Holešovic na Hlavák, aby náhodou nevystoupili dříve. :-D Museli jsme být strašně nenápadní, protože se pak venku ani nedivili. :-D

Zpěvák Ronnie Romero
Klávesák Jens Johansson, vokalistka Christina Skleros, basák Bob Nouveau, bubeník David Keith
Vokalistka Christina Skleros, klávesák Jens Johansson, zpěvák Ronnie Romero, basák Bob Nouveau, bubeník David Keith
Basák Bob Nouveau
Bubeník David Keith
Klávesák Jens Johansson
Zpěvák Ronnie Romero II.
Ronnie, David, Jens, Bob

The Lords - Praha 2018

16. června 2018 v 21:32
20.4.2018 - Praha

The Lords - německá beatová skupina, založená v roce 1959 v Düsseldorfu

The Lords byli předkapelou Rainbow. Členy jsme potkali ráno v obchodě, akorát jsme ještě netušili, že jsou muzikanti, a že je večer budeme brát :-D Byli dost překvapení, ale fajn.
Leo Lietz, Bernd Zamulo, Jupp Bauer
Philippe Seminara, nám nejprve utekl, ale nakonec jsem ho dohonila :-D
Po večerní procházce, když se kapela vracela zpět, tak si ji nechali podepsat ostatní a začali se fotit, a tak jsem se ještě vyfotila jednou se všemi členy pohomadě.
Lords: Philippe Seminara, Leo Lietz, Bernd Zamulo, Jupp Bauer
Našla jsem v rychlosti jen starou fotku, a tak čtvrtý člen je na kartičce. Jejich novou podpiskartu nám dala jejich manažerka.

Metallica - Praha 2018

20. května 2018 v 20:01
2.4.2018 - Praha

Kapelu asi nemusím dlouze představovat. Mám Metallicu opravdu ráda, je to první metalová kapela, kterou jsem ve svém životě začala poslouchat (nepočítám tedy Ozzyho a Coopera, ti byli úplně první). Dala jsem si příjemné zimní dopoledne a odpoledne a nakonec se nám přišel podepsat basák. Skvělý Robert Trujillo, který má za sebou několik kapel, včetně spolupráce s Ozzym a kapelou Black Label Society (kterou jsem nedávno zveřejnila), od roku 2003 je součásti Metallici. Za ten den jsem viděla i Kirka a Hetfielda, ale bohužel ti se nepodepsali.
Robert byl milý, ale měl s sebou nějakého manažera a ten zakázal focení. Byla jsem na konci fronty, podepsal mi fotku, pak mi ji chtěl podepsat ještě jednou :D, tak jsem mu dala připravenou čtvtku a poprosila o věnování.


Největší pecka :-D

Monolord - Praha 2018

16. května 2018 v 18:55
18.3.2018 - Praha
Monolord - švédská rocková kapela, vznikla v roce 2013
Při čekání na Black Label Society jsme zjistili, že mají předkapelu. Nikdo z nás netušil, jak se jmenujou, ani jak vypadají, natož kolik jich je. Kamarád oslovil jednoho člověka, co kolem nás pořád chodil a vypadal, že by mohl být z kapely a byl. Na férovku se ho zeptal, jestli je z předkapely a jak se jmenují. Dalšího odkud jsou, co hrají a kolik jich je. :-D Nějaký jejich asistent nám pak zařídil posledního člena, a tak jsme v tom zoufalství alespoň získali komplet předkapelu. :-D
Thomas V Jäger
Esben Willems
Mika Häkki

Black Label Society - Praha 2018

15. května 2018 v 22:39
18.3.2018 - Praha

Black Label Society - americká heavy metalová hudební skupina, kterou založil v roce 1998 Zakk Wylde
Zakk Wylde - americký kytarista a zpěvák
-> od roku 1987 vystupoval s Ozzym
Snad nejstudenější akce. Při našem čekání mi zamrzla svačina a kaluž se změnila v led..
Po děsivých hodinách nám manažer donesl trsátka.
Kytarista Dario Lorina
Bubeník Jeff Fabb
Po odpoledni se nakonec náš cíl vyplnil. Zakk šel po zvukovce ven a přišel se nám podepsat. Napsal to krásně. Musela jsem si stylově vzít fotku, kde je s Ozzym.

Ještě mi chybí jeden kytarista z kapely, ale na toho už jsem vážně neměla síly čekat..

Evanescence - Praha 2018

13. května 2018 v 16:55
17.3.2018 - Praha

Evanescence - americká hudební skupina hrající spojení gothic rocku, alternative rocku a alternative metalu, založená v roce 1998
Členové: Amy Lee, Jen Majura, Tim McCord, Troy McLawhorn, Will Hunt
Jako první jsem potkala zpěvačku Amy. Byla milá, akorát se odmítla vyfotit.
Bubeník Will Hunt


Kytarista Troy McLawhorn

Basák Tim McCord
Kytaristka Jen Majura

The Dire Straits Experience

16. dubna 2018 v 0:58
17.2.2018 - Praha - Lucerna

The Dire Straits Experience - pokračovatel kapely Dire Straits, která působila v letech 1977 - 1995, během turné s nimi pár let vystupoval saxofonista Chris White, který byl osloven, aby zahrál na jedné benefiční akci písně právě od DS, dal dohromady band, s kterým měl úspěch.. a tak vznikla nová kapela.
Členové: saxofonista Chris White, zpěvák a kytarista Terence Rise, klávesák Simon Carter, basák Paul Geary, kytarista Tim Walters...
Britský saxofonista Chris White - spolupracoval s mnohými kapelami a umělci - Robbie Williams, Paul McCartney, Mick Jagger, Tom Jones..
K Lucerně jsem dorazila okolo druhé hodiny. Přešlapuji si tak a koukám současně do mobilu a do ulice, když se podívám na druhou stranu, kdyby náhodou přišli od tamtud a mozkem mi bleskne "a sakra". Rychle jsem hodila mobil do kapsy, sundala rukavice, vyndala desky, popadla batoh a měla jsem to akorát vypočítané, abych oslovila Chrise, kvůli kterému jsem tam vlastně šla čekat. Ještě jsem lovila fotky z desek a rychle fixu v kapse. A samozřejmě, když člověk spěchá, tak nikdy nic rychle nejde. :-D Byl velice milý, sympatický a má obrovské charisma.

Po podepsání jsem ho poprosila o společnou fotku. V jedné ruce desky s fotkami, druhá prázdná, ale mobil v opačné kapse. Do toho zmrzlá na kost. :-D Chris mi vzal ty desky a uklidil mi fotky dovnitř a sám to komentoval slovy, že je zima. :-D Já mezitím připravila mobil, který jsem vrazila pánovi, co Chrise doprovázal a trpělivě na něj čekal. Naštěstí uměl fotit a vzal to i víckrát, tak se jedna fotka pěkně zaostřila. Chris ty desky s fotkami dal taky jemu, ať se nepletou v záběru. On mi s nimi pak chtěl odejít :-D.

Mým cílem byl ještě zpěvák Terence Reis, kterého jsem nezahlédla v té rychlosti. Ale už se mi nechtělo čekat jestli půjdou pryč ze zvukovky a ostuda s Chrisem mi prozatím stačila :-D.. tak jsem šla do tepla a čekala jsem na kamarádku, která se na akci chystala až po skončení. Vlastně díky mému lanaření se nechala překecat a má fotka ji přesvědčila úplně. :-D
Po konci nás tam čekalo už více. Jako první se nám podepsal právě Terence. Opět byl velmi milý.

Když vyšel Chris, tak se zastavil u skupinky lidí před vchodem, jen co mě zahlédl, tak se usmál a zamával na mě. Úsměv věnoval i kamarádce, když se na ni zadíval. Ta se s ním vyfotila a já si nechala podepsat společnou fotku, kterou jsem stihla vytisknout, a čtvrtku.
Nechala jsem si také podepsat další členy kapely.

Na čtvrtce - Terence, basák Paul Geary, klávesák Simon Carter a Chris

Jedna z mých oblíbených.

Cesta za štěstím - Bonnie Tyler - Drážďany 2018

24. března 2018 v 21:04
15.3.2018 - Kulturpalast Dresden
Nazvala bych událost zároveň "akcí roku", protože do zahraničí cestuji jen kvůli Bonnie

V 7:30 jsem nasedla do EC směr Drážďany. Cesta trvala něco málo přes hodinku. Usadila jsem si do Altmarkt-Galerie, kde jsem čekala na devátou hodinu, abych si mohla zajít do Primarku. Tam jsem strávila asi 2 hodiny. Kolem jedné jsem dorazila k penzionu, kde měla být Bonnie ubytovaná. Dala jsem si 2 a půl hodinky v průvanu.
Když jsem zahlédla přijíždějící autobus, tak se mi rozbušilo srdce. Opřela jsem si batoh s taškou ke stěně hotelu. Napřed vylezl manžel Bonnie, tak jsem ho pozdravila, on mě také a přidal úsměv. Potom vyšla Bonnie, která se s ním zdržela u autobusu a potom zamířila k vchodu. Pozdravila jsem jí a dala dárek, který jsem ji ráno koupila v obchoďáku. Jakousi bonboniéru, doufám, že bude dobrá :-D. Poděkovala a dlouho si ji prohlížela. Během toho prošli dovnitř kluci z kapely. Kytarista Matt mě zdravil a ptal se jak se mám, bohužel jsem veškerou pozornost věnovala Bonnie, tak jsem neodvětila :-D. Potom jsem poprosila o fotku a Bonnie souhlasila a zamířila blíž k hotelu a pak dovnitř k recepci. Já se trochu pozdržela, protože jsem běžela rychle pro batoh. Čekala na mě. Křikla na bubeníka Alexe ať nás vyfotí. Vrazila jsem mu foťák, ještě jsem rychle vysunula blesk a naznačila mu ať to dá na výšku. A pak jsem poprosila ještě, aby to vyfotil 2x. Povedla se mu! ♥
Potom jsem Bonnie poprosila o podpis a přestala jsem vnímat foťák :-D. Alex mi ho položil na recepci a ještě mi někde za mnou říkal, že tady mám tu kameru. Bonn se mě ptala sama od sebe na věnování. Poté jsem přidala frázi, že se těším na koncert a rozloučily jsme se.
Počkala jsem venku ještě asi půl hodiny. No, spíše jsem to tam rozdýchávala půl hodiny. :-D Pro kluky z kapely přijela dodávka a odvezla je na zvukovku. Měla jsem s sebou společné fotky z minula a jednu jejich hromadnou. Nejprve šel basák Ed, křikla jsem na něj. Byl velmi milý, poznal naši fotku z minula a rozloučil se pusou na tvář. Po něm šel klávesák John. Byl zlatý, oni jsou všichni úžasní a milí. Poděkoval mi. Pak vyšel zbytek, kytarista Matt a bubeník Alex, oslovila jsem Alexe a pak zavolala na Matta.
Do haly jsem dorazila kolem sedmé hodiny. Na místa nás pustili asi až v 19:45. S pani u vstupu jsem se dohodla anglicko-německy, že mi ten lístek nebude trhat, když je tedy podepsaný. Byl krásný pocit usednout do první řady uprostřed a mít už za sebou infarktové setkání. Nemusela jsem mít nervy z toho, kde ji po koncertě budu nahánět. Ale přesto jsem měla žaludek neskutečně sevřený, tlak a tep mimo rovnice normálu. Nedokázala jsem se uklidnit a můj stav se ještě protáhl. Koncert sice začal ve 20:00, ale předskokankou.

Předskokankou byla Sharron Levy, účastnice v soutěži Hlas Německa. Byla šikovná, doprovázela se na kytaru. Ale její hlas mi moc nesedl.

Bonnie přišla asi ve 20:45. Poprvé, když mě zahlédla, tak na mě ukázala se slovy, že tam opravdu jsem. Často se na mě dívala. S basákem jsme se také velice často kontaktovali :-D.
Bohužel bylo zakázané natáčení a uvaděčky tam neustále chodily a lidi okřikovaly. Pak bylo zakázané i obyčejné focení. Naštěstí jsem si pár snímků (asi 100 :-D) udělala bez postihu. Přitom samotné Bonnie to nevadilo, tak tuto organizaci nechápu. Hold Německo.
Ed

John

Matt

Alex
Při poslední písničce před přídavky jsem byla dojatá. Jak z Bonnie, tak vlastně z toho, že se blíží konec. Uteklo to hrozně rychle. Koncert byl úžasný! Setlist se dost obměnil, samozřejmě největší hity zůstaly, ale byly doplněny i staršími písničkami, s kterými Bonnie začínala, a které nejsou tak známé. Dohromady byly takové 3 medleye po 5 písničkách. Od loňského roku se to obohatilo a jsem ráda, že jsem mohla slyšet další věci na živo. Před poslední písničkou Bonnie vyzvala diváky ať se postaví, byla jsem mei prvními vepředu :-D. Zopakovala bych si to znovu a znovu!!!

Kytička ode mě, zase mě neviděla na poprvé, jak s ní mávám.. nakonec za mnou přišla a poděkovala.
Při poslední písničce jsem zahlédla jednu slečnu, s kterou se máme na fb, taky fanynka až z Francie, nikdy jsme si nenapsaly, ale oslovila jsem ji a seznámily se. Byla tam s rodiči. Její tatínek se dal do povídání s klávesákem, a tak jsem u nich zůstala stát a poslouchala. Johnovi jsem popřála k nedávné ceně za nejlepšího klávesáka a poprosila ho o fotku z Německa. :-)
Po konci jsem čekala asi hodinku vzadu u haly. Chtěla jsem se vyfotit s bubeníkem, který mi stále chyběl. Zavolala jsem na něj a poprosila ho a nakonec z toho vyšla tahle společná fotka se všemi. Za což jsem moc ráda!!

Po setkání jsem se přidala ke zmíněným známým a šli jsme společně na čaj. Zpátky jsem jela v 1:30 Flixbusem do Prahy a z Prahy v 5:00 do Humpolce a v 8:00 jsem se uložila ke spánku..

TOTO - Praha 2018

18. března 2018 v 21:52
27.2.2018 - Praha - Forum Karlín

TOTO - americká rocková skupina, založená v roce 1977
Členové: David Paich, Steve Lukather, Joseph Williams, Steve Porcaro
Na TOTO jsem původně v plánu jít neměla, ale odpadla mi výuka na celý den, tak mě to postrčilo k tomu se účastnit. Po celodenním pátrání jsme nakonec zůstali s přáteli u haly, kde nám to po konci koncertu (ne)vyšlo. Nemám ráda tuhle halu, protože je na nic, nikam se nedá dostat, oplocení všude, není vidět na parkoviště. Hned po koncertě kluky odvezla dodávka naproti do autobusu. Doprovodná kapela na nás volala, že je zima, nám asi nebyla :-D, velmi mě tato akce a přístup zklamal. Dva z hlavních členů se přišli podepsat, ale bylo to na nic, přes plot. Oni nás tam prostě nemohli pustit, když už byli ochotní. Já se navíc dostala jen k jednomu. Klávesák Steve Porcaro byl velmi milý, počkal až nějak našteluji fotku, ale ono to moc nešlo. :-/
Jeden z jejich nejznámějších hitů.

Depeche Mode - Praha 2018

7. března 2018 v 10:00
31.1.2018 - Praha

Depeche Mode - britská hudební skupina, založená v roce 1980
Členové: ‎Martin Gore, ‎David Gahan, ‎Andrew Fletcher
Na Depešáky jsem se vypravila dopoledne, v Praze jsem byla po 12. hodině. Ještě jsem si zajela koupit fixu a na místo jsem dorazila kolem 13. Asi hodinku po mně vyrazil ven zpěvák Martin Gore s klávesákem. Nasedl do auta a fanoušky ignoroval. Ale ještě před koncertem se vrátil a přišel se nám podepsat. Pozdravila jsem ho "hello" a na chvilku jsme se střetli pohledy, usmáli se, podepsal se mi, ale už jsem bohužel nestihla říci o společnou fotku. Byl moc rychlý :-( Ještě jsem však stihla zakřičet na klávesáka Petera Gordena. Chvilku jsem sice přemýšlela, jestli je to opravdu Peter, naštěstí byl a podepsal se mi. Byla jsem taky jediná, co ho chtěla.

Druhý den kluci odjížděli. Byl to docela masakr. To se přišel podepsat Andy, ale bohužel jsem se k němu nedostala. A zbytek nebyl možný už vůbec. Docela mě mrzí, že jsem na ně nešla vloni, kdy to bylo lepší a ještě bylo teplo. Ale pamatuji si, že jsem vloni měla docela dost po sedmidenní kocertní štaci..

Firewind - Praha 2018

21. února 2018 v 9:00
Firewind + Rage
12.1.2018 - Praha - Nová Chmelnice

Firewind - řecká power metalová skupina, skupinu založil roku 1998 kytarista Gus G.
Členové: Gus G., Petros Christodoulidis, Bob Katsionis,Henning Basse, Johan Nunez
Bubeník Johan Nunez
Klávesák Bob Katsionis, kytarista Gus G. a basák Petros Christodoulidis
Po vyfocení mě Bob stále držel, já potřebovala zvednout ze schodů desky, kde jsem měla fotky na Guse.. Bob si mě spletl s Gusem, protože mi tu ruku nechtěl pustit, naopak zlomit :-D Pak se tomu jen zasmál, když si všiml, že drží mě :-D
Nějak jsem nemohla vybrat jen jednu na Guse, líbí se mi všechny 3.. Gus hrál i s Ozzym.
Chyběl mi akorát zpěvák Henning Basse, kterého mi nechal dopodepsat po koncertě kamarád.
Přikládám jednu z jejich písniček, která se mi velmi líbí!

Rage - Praha 2018

20. února 2018 v 7:00
Firewind + Rage
12.1.2018 - Praha - Nová Chmelnice

Rage - německá heavy metalová kapela, vznikla v roce 1984
Členové: Peter Wagner, Marcos Rodriguez, Vassillios Maniatopoulos
S Rage jsem se setkala předloni na metalovém festivalu ve Zlíně, na jejich fotce mi scházel poslední z nich, proto jsem se na akci vypravila..
Bubeník Vassilios Maniatopoulos
Kytarista Marcos Rodriguez
Nechala jsem si podepsat společnou fotku s Peavym a Vassiliosem, ten se mě ptal odkud to je a vzpomněl si, že tu byl ve Zlíně na zimním metalovém festivalu. A na jejich společnou fotku jsem doplnila Marcose.

Vinny Appice band - Kolín 2018

6. února 2018 v 19:09
7.1.2018 - Kolín

Vincent "Vinny" Appice - rockový bubeník, známý pro své působení ve skupinách Dio a Black Sabbath
- starší bratr je také rockový bubeník Carmine Appice (Vanilla Fudge, Cactus)

První letošní zahraniční akce se nad míru vydařila! Bohužel jsem se nemohla zdržet na koncert, což mě velice mrzí, měla jsem druhý den ráno zkoušku ve škole a tak jsem co nejdříve potřebovala dojet do Ústí. :( Příště to musím napravit.
Na místo jsem dorazila po třetí hodině. Kapela přišla asi hodinu poté. Vinny řekl, že se nám podepíše až po zvukovce. Viděli jsme někoho, jak vlezl dovnitř a on se mu podepsal, tak jsme dovnitř vlezli taky.
Měli vyměněného kytaristu, který se společně s basákem Donem Roxxem šel po příchodu někam projít.

Uvnitř jsem odchytla zpěváka - Piero Leporale
Když jsme přišli dovnitř, tak Vinny byl na podiu a zkoušel, koukala jsem na něj, všiml si mě a usmál se. Po krátké zkoušce za námi přišel a podepsal se nám. Já na něj měla společnou fotku ze zlínského festivalu 2016. Napsal mi i věnování, potom co se zeptal, jestli ta Monika jsem já :-D. Poté došlo na společné focení. Byl hrozně milý a zlatý!

Na koncertě byl hostem jeho brácha Carmin. Což jsem dopředu nevěděla, a tak jsem si nepřipravila žádnou fotku, tak alespoň improvizačně mi podepsal kartičku. Kamarád se vyfotil společně s oběma bratry, ale Vinny už se netvářil moc nadšeně, a tak jsem chtěla počkat až Vinny někam poodstoupí a vyfotit se jen s Carminem, ale Vinny si všiml, jak tam postávám, tak na mě zavolal: ,,Monika!" a naznačil rukou ať jdu k nim. Tak mi zařídil duo Appice! Taky jsem tam byla jako jediná holka mezi samými chlapy. :-D

Už abych měla skener.. společná fotka ze Zlína "kulíšková" :-D Teď ještě potřebuji někde znovu potkat Phila Soussana..

HELLOWEEN - Praha 2017

18. ledna 2018 v 13:18
26.11.2017 - Praha

Helloween: německá speed metalová skupina, založená začátkem osmdesátých let 20. století
Heloween Pumpkins United...dýňového sjednocení současných a některých původních členů..
Členové: Markus Grosskopf - baskytara, Michael Weikath - kytara, Andi Deris - zpěv, Sascha Gerstner - kytara, Daniel Löble - bíci
+ původní členové: Kai Hansen - kytara, Michael Kiske - zpěv
Sešli jsme se s přáteli někdy kolem poledne, měli jsme štěstí na místo a tak jsme chvilku zimního čekání strávili v teple. Jako prvního jsme zahlídli kytaristu Saschu.. Byl milý, vše nám podepsal a vyfotil se :)
Chvilku po něm jsme se vyfotili s basákem Markusem. Měl z nás trochu dost :D
Třetí byl bubeník Daniel. Nebyl z nás nadšený, tak nám vyhověl, aby se nás zbavil :D
Před začátkem jsme potkali Michaela Weikatha, který nás odmítl s focením před i po, takže příště na něj jdu s cihlou :D a Michaela Kiskeho, s tím jsem se vyfotila po koncertě..
Kai dorazil také před koncertem, ale nechtěl se nám podepsat, nefér je, že metr od nás se podepsal.. Měla bych i Andiho, který se podepsal po koncertě, ale bohužel jelikož jsou někteří hamouni, tak na mě nezbylo samozřejmě :)

Michael Kiske
Zleva: Dani Löble, Michael Kiske (víc to podělat nemohl :D), Markus Grosskopf, Sascha Gerstner a Michael Weikath..

Bryan Adams - Praha 2017

16. ledna 2018 v 13:48
19.11.2017 - Brno

Bryana nemusím dlouze představovat, předloňský koncert v Praze mě dostal natolik, že jsem nemohla další příležitost vynechat. Byl to super zážitek! Skvělá hudba, muzikanti!

Moje nejoblíbenější "Here I am", v Praze nebyla, tak jsem ráda, že ji v Brně dal!

Na závěr vystoupil sám s kytarou.. "Straight from the Heart"

"All for Love"
Před začátkem za námi přišel basák Phil Thornalley.. docela komická situace, jelikož jsme volali jména ostatních členů kapely, protože jsme basákovo neznali, ale přišel on :D. Furt se u něj střídají..

Kytarista Keith Scott také nezklamal..

QUEEN - cesta ke hvězdám!

31. prosince 2017 v 23:24
Na závěr roku přidávám jeden královský článek. Jeden velký splněný sen! Ještě teď mi nad vzpomínkami ukápla nejedna slza.

1.11.2017 - Praha - O2 aréna

Queen, kapela, legenda známá po celém světě řadu let. Provázala mě vedle Beatles mým dětstvím. Založená byla roku 1970, kde figurovali jména - Brian May, Roger Taylor, Freddy Mercury a o pár měsíců později se k nim přidal John Deacon. Teď už je jen Roger a Brian, s nimi na turné vyjel Adam Lambert a tři doprovodní muzikanti - Neil Fairclough, Tyler Warren a Spike Edney.
Úterý 31.10.
Po chaotickém dopoledne a běhání sem tam se ztracenou nadějí, že nic nestíhám jsem si nakonec ještě vyčkala 11 hodin v mrazu než se vůbec něco začalo dít. Ironie jako vždy :D. Po 11 hodinách jsem viděla Rogera, o kterém již dlouho sním, bohužel, nám jen zamával. Hodinu po něm dorazil Brian, který byl naprosto zlatý! Rozdával samý úsměv, vše podepsal, se všemi se fotil.
Společná fotka z loňského roku, když tu byl -->>sólo. Ještě jsem si nechala podepsat lístek.

Nakonec došlo i na společné focení :)
Středa 1.11.
Dopoledne jsem byla vyzvednout kamarádku Markét na Florenci a kolem půl jedné jsme dorazily k O2 aréně. Už zde bylo pár lidí. Seznámily jsme se tu s dvěma dalšími holčinami, s kterými jsme strávily pár dalších hodin :D. Když se pomalu blížilo 18:30, čili dobu pro pouštění dovnitř, tak mě ve frontě předběhly jakési rusky. Dost jsme se tam pohádaly. Nakonec jsem je však při běhu po vstupu do haly předběhla já, rychlejší nohy.

Nezvolila jsem úplně nejlepší místo, ale ani nejhorší, byly jsme s Markét u zábradlí podél vystouplého pódia.
Show to byla naprosto bombastická! Výkonu Adama jsem se trochu bála, ne že by mě nadchnul, ale ani mě tolik nezklamal, až na to, že si moc hraje na krále. Za to Brian a Roger byli fantastičtí!!Brianovo sólo!


V jednu chvíli byli všichni tři pohromadě přímo před námi. To jsem si pořádně vychutnala!

,,Crazy Little Thing Called Love"

Robot se během koncertu několikrát objevil.


Efekty zářily všemi barvami. Po celou dobu show byl světelný doprovod jedna velká bomba!Doprovod, který stál po celou dobu na levé straně..


Finiš, fantastický finiš!! We Will Rock You & We Are The Champions


Čtvrtek 2.11.
Naspala jsem krásné dvě hodiny :D a v tom stavu jsem se vydala s poslední nadějí na setkání při odjezdu. Nejprve jsme potkali doprovodné členy. ↓
Basák Neil Fairclough a bubeník Tyler Warren

Klávesák Spike Edney, foto na poslední chvíli .
Pak před nás natáhli pásku, aby jsme byli v řadě. Byla jsem asi nějaká desátá. První přišel Roger. Trochu jsem znervóznila, když se s nikým přede mnou nefotil. Já chtěla hlavně fotku.


Potom co mi podepsal fotku jsem se zeptala na společnou fotku, nerozuměl mi na poprvé a tak naznačil ať to zopakuji a tak už jsem jen vydala "please take a photo" a on hned přikývl a chytil mě kolem zad. Nepopsatelná radost!!!!!!!!!!!!!!! Fotka je naprosto úžasná!!!! Díky Markét, že umí fotit!! :D Tři dny, tolik nervů, žádnej spánek.. ale vyšlo to. Sen se stal skutečností!
Po Rogerovi kolem nás proletěl Adam, který hodil pár podpisů a zase odletěl :D, mrzí mě, že se nefotil, já se fotit nechtěla, ale Markét ho moc chtěla, alespoň se ji podepsal s věnováním, i když ho zkazil. :D Ale při koncertě si plácal s fanoušky a plácl si i s Markét a já ji to natočila, tak aspoň jeden úspěch :D

Jako poslední dorazil Brian, opět rozdával úsměvy. Tohle je nejvíce zdokumentovaná akce, ani jsem netušila, že mě poplácal po rameni, ještě, že se to fotilo :D

Podepsal mi úterní fotku, hned se ptal, jestli je ze včera.. řekla jsem yes, i když byla z přede včera :D Nějak jsme se nemohli dohodnout na mém jméně, napřed bylo pro Veronicu, nakonec to přepsal na Monicu, už chtěl odcházet a stále u toho nebyl jeho podpis, tak jsem tak naznačila rukou, že by to mohl dopsat :D Křížky nešetřil :D

Pak mu dala na podpis Markét lístek a poprosila ho o fotku, vyfotila jsem je a pak se mě Brian zeptal, jestli chci taky fotku. Já už se fotit nechtěla, když už jsem se fotila v úterý, ale bylo mi hloupé odmítnout Briana Maye!!! :D

 
 

Reklama
Reklama