,,Úsměv, nejkrásnější vzpomínka."
http://nd01.jxs.cz/163/232/9dbb2d3f7b_30539112_o2.gif

Muzikály, divadlo

Casanova - 17.10.2017

10. prosince 2017 v 21:00
Dala jsem Casanovi druhou šanci a dobře jsem udělala. Tohle představení jsem si moc užila! Možná i díky lepšímu obsazení. Hlavně publikum se více aktivně zapojilo a bavilo.


Při děkovačce přišel na pódium sám režisér, který má i malou roli v muzikálu, společně s hudebním skaldatelem. Marián dělal po celou dobu kravinky, někdy až moc..
Vynikající Casanova Luky Randák!
Míša Nosková
Bedna :D Jakub Šlégr
Fotky z Broadwaye..


Pan režisér Brázda a hudební skladatel Zdeněk Barták

Casanova - 10.10.2017

9. prosince 2017 v 15:08
Po dlouhé době jsem se vydala se známým na muzikál v Ústí. Na mého oblíbeného Casanovu. V Praze jsem tento titul viděla snad 4x a oblíbila si ho.

Obsazení bylo nakombinované herci z Hluboké a z Prahy. Líbila se mi Dita, která má úžasný hlas. Ale je pravda, že mě tohle představení moc nenadchlo.
Filip Antonio a skvělá Dita Hořínková
Filip s bráchou Viktorem
Hrabě Emanuel - Jaromír Adamec
Společné fotky z Broadwaye.. Elis Ochmanová, Dita, Honza Urban, na programu i Casanova Martin Novotný.

'Oddací list'

5. prosince 2017 v 21:02
15.9.2017 - divadlo Rokoko - 'Oddací list'

,,Originální rodinná komedie. V jedné izraelské rodině se provdává dcera, avšak konzervativní matka ženicha vyžaduje oddací list rodičů nevěsty. Ten však kupodivu není k nalezení. Řada komických situací s jemnou nadsázkou a chytrou ironií provokuje i k zamyšlení: vzali bychom si svého partnera i po dvaceti letech společného soužití?"

Hrají: Jan Vlasák, Taťjana Medvecká, Marcel Rošetzký, Tomáš Novotný, Radka Fidlerová, Marika Procházková

Vyrazila jsem s kamarádkou Hankou. Hru jsme si velice užily, pobavily se. Jsem ráda, že jsem mohla vidět Honzu Vlasáka naživo, je vynikající! Po konci jsme s ním prohodili i pár vět, nakonec došlo i na srovnání mé výšky, která je podobná výšce jeho manželky :D :)
Herec Marcel Rošetzký
Samozřejmě jsem si představení vybrala kvůli Táně, jak jinak :D Byla vynikající :)*

Fotila se s ní kamarádka a Táňa pak pravila, že já musím taky, že to je přece samozřejmost! :) :D

Quijotova šedesátka 2017

3. prosince 2017 v 22:04
2.9.2017 - jsem si udělala výlet na Lipnici nad Sázavou, kde měl být Bolek Polívka, ale bohužel nedojel, takže skvělý tah.
Zhlédla jsem alespoň vystoupení herce Zdeňka Korčiána..Docela mě pobavil svým humorem. Přikládám dvě momentky.

'Dvanáct rozhněvaných mužů'

13. dubna 2017 v 15:47
12.3.2017 - Divadlo Radka Brzobohatého - 'Dvanáct rozhněvaných mužů'

Hrají: Ernesto Čekan, Miloslav Mejzlík, Petr Oliva, Antonín Hardt, Petr Vágner, Jiří Chvalovský, Karel Hábl, Vojtěch Hájek, Michal Roneš, Přemysl Pálek, Martin Sochor, Vojtěch Efler, Miloslav Nejedlý

Ukázka:

Strhující divadelní hra ze soudního prostředí o hledání viny a odpovědnosti. Dvanáct rozdílných mužů, porotců, rozhoduje o vině či nevině člověka - šestnáctiletého kluka, který je obviněn z vraždy. Jen jediný z porotců pochybuje o jeho vině a svou pochybností rozpoutá souboj slov, faktů, důkazů a ovlivňování, v němž se postupně odkrývají zákoutí lidského charakteru každého z porotců. Hra Reginalda Rose mistrovsky a detailně vykresluje duševní pochody zúčastněných aktérů. Ve skvostně, svědomím či lhostejností, budované dusné atmosféře je nahlodáváno přesvědčení nejen ostatních porotců, ale i divákovo. Titul Dvanáct rozhněvaných mužů proslavil především kultovní film režiséra Sydneyho Lumeta z roku 1957, který byl několikrát nominován na Oscara a získal spousty celosvětových ocenění.

Představení trvalo přes 2 hodiny. Příběh mě velmi zaujal, výkony herců byli skvělé! Mejzlík, Oliva, Hardt = fantastické!! :)
Petr Oliva :)
Je obtížné brát většinu herců :-D :-D

'Tančírna'

23. prosince 2016 v 13:45
7.6.2016 - Divadlo Radka Brzobohatého - 'Tančírna'


Hrají: Karel Hábl, Vojtěch Efler, Petr Vágner, Miloslav Mejzlík, Michal Roneš, Antonín Hardt, Miroslav Hrabě, Vojtěch Hájek, Přemysl Pálek, Hana Gregorová, Vanda Károlyi, Dagmar Čárová, Pavlína Mourková, Vladimíra Benoni, Charlotte Doubravová , Kateřina Peřinová-Velebová

Malá ukázka:

,,Taneční kavárna - místo, kde se potkávají lidé různého věku i charakteru, aby zapomněli na starosti každodenního života. Z osamělých duší se stávají páry, z lidí, včera si ještě cizích, partneři nebo milenci. Kolem se řítí dějiny, píše se historie našeho národa, jen v tančírně osamělí tanečníci zůstávají v každé době pořád stejní - se svou touhou, nesmělostí i nesplněným snem."

Skoro 3 hodiny plné tance, radosti, smíchu, ale občas i smutku, z toho jak působila doba, v které se zrovna tancovalo.. Velice se mi to líbilo a klidně bych si to i zopakovala.

'Sodoma Gomora'

30. listopadu 2016 v 19:35
7.5.2016 - Divadlo Radka Brzobohatého - 'Sodoma Gomora'

Na představení nás o den dříve pozvala jedna z hereček, naštěstí jsme měly s Luckou čas, tak jsme zašly. Hra se mi líbila, hrozně jsem se u toho nasmála a určitě bych si shlédnutí i zopakovala. Výkony všech byli vynikající! Hodně se mi líbila Dáša Čárová, ale jsem ráda, že jsem viděla i ostatní herce.

Hrají: Ernesto Čekan, Kateřina Peřinová-Velebová, Hana Gregorová, Vanda Károlyi, Dagmar Čárová, Pavlína Mourková, Antonín Hardt, Miroslav Hrabě, Vojtěch Hájek, Vladimíra Benoni

Malá ukázka:

'Jako břitva (Němcová)'

17. listopadu 2016 v 14:00
26.4.2016 - Stavovské divadlo - 'Jako břitva (Němcová)'


I druhý den jsem musela za Táňou. Tentokrát s pralinkami. :-D Je to anděl, úplně vidim, jak jsem se před ní klepala :-D.

Jana Preissová (*7. února 1948) - česká herečka (->filmografie)
Janička, další skvělá herečka, na kterou jsem se ve hře těšila! Byla super a při setkání příjemná.. :)

'Naši furianti'

16. listopadu 2016 v 20:20
25.4.2016 - Národní divadlo - 'Naši furianti'

Rozhodla jsem se vypravit do divadla, nejprve jen na novou hru na motivy Němcové, kvůli Medvecké :D, když jsem rezervovala na stránkách divadla lístek, tak jsem si všimla v programu, že představení 'Naši furianti' bude mít derniéru. Kdysi to bylo snad úplně první představení, které jsem v divadle ještě na základce se školou, viděla. Viděla jsem i starý záznam hry.. A tak bylo jasno, že si tedy udělám takové 2 divadelní dny :-D, zrovna to hezky vyšlo, že se představení hrály den po sobě.
Chybu jsem neudělala, hra byla vynikající!! Výkony všech mě velice nadchly. Zasmála jsem se jako nikdy! A bylo úžasné vidět tolik hereckých jmen na jednom podiu.. Štěpnička, Donutil, Postránecký, Pavelka, Prachař.. Z žen samozřejmě Táňa Medvecká, ta byla výborná! :3

Květina pro Táňu, byla potěšena :3. Dala jsem ji ji ještě před začátkem.. jelikož jsem chtěla fotku, a ona pospíchala, tak jsem ji více neotravovala, tak bylo jasné, že za ní musím i další den :-D
Pár dalších úlovků:

'Vše o ženách'

25. června 2016 v 22:35
Představení jsem si nadělila k narozeninám, a tak se zachovala tradice oslavy mých narozenin na kultuře. :D Tentokrát jsem k tomu zvolila hru se svojí milovanou Janou Krausovou.

Představení jsem si užila, měla jsem pěkný výhled z přístavku. Jana tu byla společně s Jitkou Schneidrovou a Aničkou Šiškovou. Ženy se vžívaly do různých rolí, třeba matka a dvě dcery, děti, staré důchodkyně.. Po celou dobu jsem se jen smála. Anička byla také vynikající, má výborný ječák! Jana samozřejmě dokonalá!! Musím na ní zase zajít.

Ukázka z youtube ↓

Po konci hry jsem čekala na šatnu, dlouho mi trvalo než jsem si uvědomila, že čekám na jiném patře. :D Jako první vyšla z divadla Jitka, brala jsem si podpis na fotku pro kamarádku Renču, potom šla Jana a mezitím prošla i Šiška. Jana byla hrozně zlatá ♥, pamatovala si, že jsem ji nesla kytku již minulý týden :D a její úsměv na fotce mluví za vše!

Ještě, že tam na mě po konci čekala Markéta :D, takže jsem tentokrát na metro trefila v pohodě. :D

Tajemství - 31.10.2015

19. listopadu 2015 v 22:49
31.10.2015
Praha - Divadlo Kalich
OBSAZENÍ:
Muzikál má zajímavý a originální příběh s nečekaným koncem.. Písničky a hudba se mi moc líbily.
Co se týče obsazení bylo skvělé. Jsem ráda, že jsem konečně viděla Tesaříka tančit :D. Rous se mi také líbil. Markét Procházková opět skvělá a dokonalý Zbyněk Fric!
Zbyňďa :3
Markét Procházková

Mýdlový princ - 14.6.2015

16. října 2015 v 13:46
14.6.2015 - divadlo Broadway
Lístek jsem tenotkrát dostala od jedné známé, tak proč nejít :-).. potřetí.. vzala jsem s sebou i kamarádku Nikču.
OBSAZENÍ:
Mýdlák Sagvan mne celkem zklamal. Pěvecky byl dobrý, ale po herecké stránce.. nevím.. nepřišlo mi, že by si hru nějak užíval a dával do ní vše. Na Dejdarovi je vidět, že do toho jde na plno, i když po hlasu strádá, přesto se snaží a je to vidět!
Háma, Zavřel, Kutheil = skvělí hoši!!
Obermaierové jsem se docela bála, nakonec nebyla tak hrozná, ale Synkovka je prostě nejlepší. :D
Po představení jsem si počkala na Sagvana.. :D

Tři Mušketýři - 31.5.2015

10. července 2015 v 9:00
31.5.2015 - divadlo Broadway
OBSAZENÍ:
Bohužel muzikál mne celkem zklamal :(. Nevybrala jsem si nejlepší den a to obsazení za nic nestálo. Mušketýři skvělí, Trapl, Bartošová taky. Minule jsem měla duo Suchoš&Genzer a můžu říct, že na ně teda nikdo nemá.
Přesto jsem navštívila o pauze zákulisí, líbí se mi ty krásné kostýmy..

Honzík Kopečný
Skvělý Tom Beroun
Traplík :D

Mýdlový princ - 19.4.2015

10. června 2015 v 15:57
19.4.2015 - divadlo Broadway

Podruhé na Mýdláka a opět mě to nezklamalo! :-)
OBSAZENÍ:
Doufala jsem, že nám bude hrát Mýdláka někdo jiný, abych taky poznala alternace, ale nevadí. Martin se mi líbil minule a teď taktéž! :)
Zavřela, Noska, Kutheila a Synkovku jsem měla minule též a stejně, tak jako před tím, byli vynikající!
Kostková se mi moc nelíbila, je spíše herečka, což jsou vlastně skoro všichni...
Gudasová mi přišla mnohem lepší než Lounovka po herecké stránce.
Iva Jirešová alias Lucka z Ordinace :), mile mě překvapila svým hlasem..

Janča Synková :), konečně s pořádným úsměvem :D
Jaromír Nosek :)

Bronislav Kotiš :)

Mýdlový princ - 15.3.2015

14. května 2015 v 17:00
15.3.2015 - divadlo Broadway

Na Mýdláka jsem se moc těšila :-). Jsou to spracované písničky od Vaška Neckáře a ty znám a mám ráda.
Muzikál mě nezklamal a mohu ho jen doporučit! Je proveden v moderním stylu, písničky jsou hodně upravené.
OBSAZENÍ:

Olga se mi moc nelíbila, nesedla mi do toho.
Vlastimil Zavřel = 1*!! Ani jsem netušila, že v tom hraje :-D. Vidět Valšíka naživo! :3

Aleš Háma mě také mile překvapil, byl skvělý! A díky tomuto vystoupení jsem ho začala mít v oblibě :-D.


Doufala jsem v Martina Dejdara a hrál nám a i když to není profesionální zpěvák, bylo vidět, jak se snaží a v roli se mi líbil!

Synkovka nejlepší baba! :D Stačilo, aby promluvila a já se už smála :D.

Jitka Schneidrová taky mě mile překvapila :)

Péťa Kutheil - výborný!
A bylo mi jasné, že jsem na tom nebyla naposledy.... :D

Osmý světadíl - 31.1.2015

10. dubna 2015 v 22:21
31.1.2015 - divadlo Kalich

Na Osmák už jsem ani neplánovala jít, ale jeden známí potřeboval doprovod a nabídl mi lístek zdarma, jelikož je sám dostal zdarma. A proč nejít zadarmo :-D

Ze stránek divadla Kalich:
Nejslavnější písničky skupiny Elán doprovázejí příběh ze současnosti. Mladá dívka se zřekne rodiči podporovaného vztahu s mužem z lepších kruhů a s novým přítelem se poddává upřímné touze bez ohledu na společenské předsudky, zdraví či důsledky. Jejich milenecká idyla sice dosáhne naplnění, ovšem štěstí může být pomíjivé…
OBSAZENÍ jsem si nevyfotila :-D.. Ale děkuji moc 'Verče', která taktéž byla a obsazení mi poslala :-)

Jana - Kateřina Steinerová
Tomáš - Tomáš Savka
Erik - Zbyněk Fric
Matka - Marie Štěchová
Otec - Michal Pleskot
Vícerole - Antonín Moravec
Kubíček - Jan Bačkovský
Pánská company - Martin Bačkovský, Oldřich Smysl, Jan Tenkrát, Filip Gröger
Dámská company - Denisa Kubášová, Kamila Mottlová, Zuzana Pokorná, Eva Miškovič

Obsazení se mi líbilo, za Zbyňka jsem ráda, byl skvělý! Tom s Katkou odehráli své role taky dobře. Companisty - Honzíka s Oldou jsem také ráda viděla, oba je mám ráda z Hamleta :))..
Písničky Elánu poslouchám, a tak jsem se na představení těšila. Je to romantický příběh, v kterém hrají roli peníze.. Celé to končí bohužel velmi dojemně, a tak i slza ukápla...
Honzík Tenkrát
Zbyněk Fric, vyfotilo se mi to hodně ozářené, tak jsem to musela hodně zkontrastovat..

Kapka medu pro Verunku - 26.3.2015

9. dubna 2015 v 17:04
26.3.2015 - divadlo Hybernia

Na Kapce jsem byla naposledy na Vánoce v roce 2013, potom se Kapka přestala na čas hrát a letos byla opět obnovená. Už jsem se nechystala, za prvé divadlo není nejlevnější, byla jsem již 4x a herec, od kterého jsem měla vždy lístky levnější už v nové verzi není.. :-/ Měla jsem ale štěstí a vyhrála lístky, a tak jsem si vybrala datum obnovené premiéry.

Muzikál se mi líbil, je to pohádkový děj, takže děti si ho jistě užily více. Moc nových prvků jsem v obnovené verzi nepostřehla, ale pár jich tu bylo..

K obsazení. Kapeska Martina Pártlová byla skvělá, i když alternace Barča Basiková je jedinečná!... K Honzovsku - Jirka Zonyga super král, již dříve jsem ho viděla a mám ráda; Barbora Rajnišová je úžasně šílená :-D, ten její pronikavý hlas je pecka; a Felix Slováček Jr. nejlepší Honza!
K Zlatovláskovu - Byla jsem ráda, že hrál Kamil, jakožto jeho milovnice jsem si ho užila, a tak mu dávám za zahrátí 1, a musím uznat, že byl úplně jiný než dříve, herecky lepší.
K Popelkovu - Míša Zemánková povýšila na královnu a zvládla ji výborně! Prince Mirka jsem snad viděla poprvé, hraje roli chytráka velice dobře :-). Ovšem král Jirka Štědroň - naprostá katastrofa, byl strašný už dříve a je stále, hraje tu svou roli tak křečovitě, jako kdyby tam vlastně vůbec nechtěl být, a při společné písni králů jim to akorát kazil... Zlatý Jarda Klein! Který bohužel už není mezi námi.. :(
Čertíci a vodníci skvělí! Company též! A zbytek obsazení taktéž dobrý :-) Ještě bych vyzdvyhla Genny, tu jsem si již dříve také oblíbila a hraje výborně :-).


Jen mne mrzí, že jsem po muzikále pospíchala, a tak jsem si nemohla počkat na autogramiádu.. :(

Tři Mušketýři - 24.1.2015

29. března 2015 v 19:08
Film Tři Mušketýři mám ráda a tak bylo jasné, že se i na muzikál vypravím. A zároveň jsem tím odstartovla mojí divadelní sezónu :-D.
OBSAZENÍ:
V celku mi bylo jedno kdo bude hrát, hlavně, že byl Pepa a Bohouš :-D
Muzikál se mi líbil, interpreti byli též dokonalí, nemám snad ani připomínky k žádnému z nich. Moc jsem si užila! A i slza ukápla.. vyrazila bych znovu! :-)

Musím vyzdvyhnout legendární dvojku Suchoše s Geňou, dokonalost! :-D I když nemaji moc velkou roli, tak to co ve svém prostoru na pódium předvádí je nezapomenutelné!
Na youtube jsem našla ukázku z jejich výstupu, je to špatná kvalita, ale něco málo slyšet je. Ono stačí už jen ten jejich noční úbor a kreace :-D
O pauze jsem si nenechala ujít návštěvu zákulisí :-D

Exluzivní fotka s kardinálem Richelieum Bohoušem Josefem!

'Touha znát'
Nejkrásnější Athos! :-D Zrovna při fotce s Pepou mi foťák vypověděl službu, takže až na druhý pokus :D

'Láska' :)
Dušan Kollár
Rochefort Martin Pošta (Martin známý např. z Hamleta..)
Talentovaný Tomáš Beroun

Casanova - 18.10.2014

30. prosince 2014 v 13:16
Již potřetí na tento skvělý muzikál do divadla Broadway! :-) Tentokrát jsem měla lístek na balkon, úplně do poslední řady. Naštěstí bylo poměrně volno, takže jsem si sedla blíže :-)..
Ještě před začátkem jsem se potkala se známou Katkou, s kterou jsem se seznámila na muzikálu Hamlet.. Na balkoně jsem se potkala s Eliškou, kterou znám zas díky blogu :-D. Ta mi představila další 2 holky - Dášu a Libušku, tak znám další muzikálové spřízněné duše.
A teď už k muzikálu. Obsazení skvělé! Hráli všichni moji oblíbenci - Pepa, Bohouš, Honzík, Olda, Traplík, Láďa.. Trochu jsem se bála Dity, doteď jsem vždy viděla jen alternaci Radku Fišarovou, ale moje obavy byly zbytečné.
O přestávce v zákulisí.. Kam mě protáhla Katka, protože já jsem střevo :-D a zapomněla jsem si o to dopředu napsat :-D.
Na úvod musím dát tu nejlepší fotku s Casanovou Pepou Vojtkem! Jsem ráda, že tam nebylo až tak moc fanoušků a i Pepa se přišel vyfotit. A já byla zřejmě dost mimo, proto se tvářím jak se tvářím :-D Kdybych měla vybrat nejlepší muzikálovou fotku za letošní rok, tak jednoznačně tahle vyhrává ↓
Ve všech třech představení jsem měla Pepu. A všichni říkají, že jeho alternace je daleko lepší.. Avšak já jsem s Pepy vždy tak unešená, že si nedokážu představit někoho jiného na jeho místě! Bude to také tím, že ho mám ráda už od malička, kdy jsme společně s bráchou poslouchali CDéčka Kabátů..
Honzík Kopečný

Noc na Karlštejně - 15.6.2014

28. října 2014 v 21:24
Tohle představení bylo trochu neplánované. Sice jsem si řikala, že bych chtěla Noc na Karlštejně vidět už dřív, ale finanční prostředky mi to neumožňovaly.. Proto, když mi napsal známý, že by zašel do divadla, tak mě napadlo právě tohle. A když jsem měla cestu do Prahy zadarmo, tak na lístek mi přidal taťka :).. Seděla jsem na balkoně až skoro nahoře, ale vidět bylo..

OBSAZENÍ:
Doufala jsem, že bude hrát Petr Štěpánek, mám ho jako herce velice ráda. A tak mě mile potěšilo, že byl napsaný v obsazení. A byl skvělý! Jen mě mrzí, že jsem se s ním nesetkala osobně :(.

Karlín

Bohuš Matuš - na toho jsem se také velice těšila, mám ho ráda a nikdy jsem ho ještě neviděla naživo.. A musím říct, že byl úžasný!! :)

Lumíš Olšovský - další skvělý herec :)

Skvělá a krásná Monča Absolnová :), také jsem jí viděla poprvé a mile mě překvapila :).
A rovnou kostýmová fotka, to je náhoda, protože po konci jsem šla k personálnímu vchodu a ona tam přišla za nějakými svými známými asi a tak jsem se s ní vyfotila taky :)..


Fantastický Vašek Vydra.. Setkání s ním bylo velice milé, tak jako s ostatními :) Vašek se pořád usmíval :D a možná byl trochu překvapený, že tam na něj někdo čeká..

Mladá, talentovaná a taktéž skvělá Hanka Holišová :)

Komik Mojmír Maděrič..

Celé představení bylo skvělé! Výkony všech dokonalé! Mám ráda film a tak i písničky z filmu, které zazněly i zde.
Dirigent celé Karlínské kapely obdržel od publika taktéž veliký potlesk a celkem ho i obdivuji..
Doufám, že se na muzikál ještě někdy jednou dostanu.. Určitě stojí za návštěvu.

 
 

Reklama