-> Ohlédnutí za rokem 2017... aneb má cesta za sny.
"Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy je nenech odejít."
http://nd01.jxs.cz/163/232/9dbb2d3f7b_30539112_o2.gif

Muzikály, divadlo

'Maryša'

30. července 2018 v 19:22
23.6.2018 - Národní divadlo- 'Maryša'

Hrají: Vladimír Javorský, Taťjana Medvecká, Pavla Beretová, David Prachař, Matyáš Řezníček, Martina Preissová, Filip Rajmont, Kateřina Císařová

Maryša je nejvýznamější dramatická divadelní hra Aloise a Viléma Mrštíků z roku 1894. Děj se odehrává na moravské vesnici. Mladá dívka Maryša je dcerou bohatého sedláka Lízala, miluje Francka, který je z chudé rodiny a právě odveden na vojnu do Brna. Lízal Maryšu prodá jinému vyhlédnutému ženichovi - bohatému mlynáři Vávrovi - vdovci se třemi dětmi. Maryša je zrovna ve věku, kdy se musí vdávat, jinak zůstane sama, a tak ji otec společně s její tetou a matkou přinutí, aby si Vávru vzala. Vávra je starý opilec, který vysedává v hospodě, nestará se o děti, a stejně jako svoji předchozí ženu, bije i Maryšu. Lízal si uvědomil chybu a snaží se Maryšu přemluvit, aby se vrátila domu. Maryša mu ale odmítá odpustit, že ji do této zkázy přivedl, a tak se s ním nevrátí. Po dvou letech se vrací Francek z vojny a začne Maryšu navštěvovat, přesvědčuje ji, aby s ním utekla pryč. Maryša odmítá, bojí se hanby. Vávra o Franckovi ví a pokusí se ho zastřelit. Tento čin nakonec Maryšu přinutí, aby Vávru otrávila jedem nasypaným do kávy.

Mám knižní předlohu bratří Mrštíků docela ráda, a tak jsem se na představení těšila. Zpracování mě však zklamalo (ne poprvé v ND). Moderní pojetí mi k takovéto klasice nesedí. Poletující skoro nahá Maryša a Strouhalka neustále zahazující bílé kelímky.. Mohu snad jen ocenit, že se hra držela děje, vyzdvihla pocity Maryši - zoufalství, odpor, pláč a přesně zvýraznila, jak fungovali venkovské poměry mezi bohatými a staršími.

Po konci jsem chvilku čekala u zadního východu a vyfotila jsem se s Lízalem - Vladimírem Javorským, který byl vynikající.

Nechyběla kytička pro Táňu..

'Někdo to rád horké'

19. června 2018 v 20:33
26.4.2018 - divadlo Na Fidlovačce - 'Někdo to rád horké'

Hrají: Aneta Krejčíková, Janda Švandová, Martin Písařík, Lukáš Pečenka, Václav Svoboda, Zdeněk Palusga, Zdeněk Maryška, Ladislav Trojan.. kompletní obsazení ->zde


Dostala jsem nabídku doprovodit známého do divadla, tak jsem ji využila. Hra byla úžasná! Duo Písařík a Pečenka jsou famózní! Jsem ráda, že jsem viděla v akci Ladislava Trojana. Celé zpracování hry mělo šťávu a elán. Často jsem se smála. Určitě bych doporučila zajít. :)
Vynikající Václav Svoboda! Chtěl mě postavit před sebe, aby nebylo vidět břicho, ale rozmluvila jsem mu to, že to by byla špatná fotka :-D

Zdeněk Palusga

Martin Písařík

'Premiéra mládí'

21. dubna 2018 v 23:47
12.2.2018 - divadlo Rokoko - 'Premiéra mládí'
"Stáří neexistuje!" je hlavním poselstvím komedie Premiéra mládí, ve které se vůbec poprvé na jevišti potkávají herečky Jitka Smutná a Dana Syslová. Jejich postavy, kultivovaná Renáta a bezprostřední Simona, se rozhodnou vzbouřit proti konvencím a užít si na "stará kolena" ještě nějakou legraci. Inscenaci o touze žít a zažít uvádí Divadlo Rokoko.

Hrají: Dana Syslová, Jitka Smutná

Vyrazila jsem opět s kamarádkou Hankou. Představení mělo 2 hodiny. Obě herečky mám ráda. Danu znám déle, ještě z Ordinace, když jsem na ní dříve koukala..
Je to příběh o tom, jak si dvě dámy v letech chtějí užít ještě trochu života. Seznámí se na diskotéce. I když povahy postav, které jsou zcela odlišné, jedna velice slušná a druhá rozdováděná a sprostá, k sobě z počátku nesedí a jsou v protikladu, tak se nakonec rychle spřátelí. Společně utečou z domu, z města, vyrazí do ciziny poznávat nový život. Někdo jim ale ukradne veškeré věci včetně peněz. A tak zůstávají na pospas velkoměsta. Nikde je nechtějí a myslí si, že jsou lehké děvy. Příběh končí únosem letadla. Kde se nakonec shodnou, že prožily krásné chvíle a je na čase se vzdát. Jelikož se jim nepodaří vzlétnout. Jejich dobré srdce totiž propustilo veškerou posádku. Na jednu stranu je příběh smutný - dvě staré dámy, jedna žije sama, druhá má rodina, která ji nechce. Prolíná se s krásou, kdy se obě rozhodnou pro šílený nápad odcestovat a udělat tak zásadní krok.
Scéna na jevišti je po celý příběh stejná. I když jsou v příběhu jen sami dvě, tak je tu spousta dalších lidí, ke kterým promlouvají, a o kterých se baví. Tím je hraní zvláštní a zajímavé..

'Holky z kalendáře'

6. dubna 2018 v 20:42
30.12.2017 - divadlo ABC - 'Holky z kalendáře'

,,Na počátku byla skutečná událost, která se stala námětem pro film a později i základem úspěšné divadelní hry. Dámy v letech z jednoho venkovského hnízda, kde není příliš bohatý společenský život, se domnívají, že mají své nejlepší časy za sebou. Každá z nich se musí vyrovnávat s nějakou těžkou životní situací - odchodem dítěte, smrtelnou nemocí manžela, krachem živnosti, manželskou nevěrou - a to bez naděje, že jednou bude líp a že ještě za nějakým rohem čeká nový a lepší život. Nápad nafotit kalendář s akty je bláznivý úlet, který se postupně promění ve velkolepou vzpouru proti osudu, proti stáří, proti životní marnosti. Není tak důležité, že kalendář promění ospalé městečko v metropoli a dámy z farního spolku v mediální celebrity, jako to, že jeho prostřednictvím najdou, ve stínu smrti, znovu ztracenou svobodu, hravost, nová přátelství, nové sny a novou naději. Pro Divadlo ABChru nastudoval v české premiéře režisér Ondřej Zajíc."


Hrají: Hana Doulová, Veronika Gajerová, Dana Batulková, Radka Fidlerová, Jitka Smutná, Kateřina Macháčková, Lenka Termerová, Jan Vlasák, Zdeněk Dolanský, Pavel Juřica, Stanislav Lehký, Zuzana Hykyšová, Zdeněk Vencl, Daniela Choděrová

Na hru mě vzala kamarádka Hanka. Představení mělo skoro 3 hodiny. Příběh jsem si užila. Jsem ráda, že jsem mohla vidět naživo Danu, byla vynikající. Patří mezi mé oblíbené, vedle Táni a Jany Krausové, musím určitě zajít na další divadlo s ní!! Všechny holky byly super! Samotný děj je zajímavý, má originální myšlenku, kterou dotáhne až do konce. Určitě bych představení jen doporučila, rozhodně pobaví. A oceňuji, že do toho šly dámy nakonec až do naha!

Po přestavení jsme si sedly na baru na vínko.

Taky jsem si odchytla ty, na které jsem měla v archivu fotky.. Trošku jsem to s tou Danou přehnala :D, ale ona má spoustu krásných fotek. Měla jsem pro ni malou bonboniéru, podaly jsme si ruce a popřály hezký nový rok.. Dana odcházela společně s Hankou, která na ni čekala, mám pocit, že jsem si podala ruku i s ní.

Casanova - 17.10.2017

10. prosince 2017 v 21:00
Dala jsem Casanovi druhou šanci a dobře jsem udělala. Tohle představení jsem si moc užila! Možná i díky lepšímu obsazení. Hlavně publikum se více aktivně zapojilo a bavilo.


Při děkovačce přišel na pódium sám režisér, který má i malou roli v muzikálu, společně s hudebním skaldatelem. Marián dělal po celou dobu kravinky, někdy až moc..
Vynikající Casanova Luky Randák!
Míša Nosková
Bedna :D Jakub Šlégr
Fotky z Broadwaye..


Pan režisér Brázda a hudební skladatel Zdeněk Barták

Casanova - 10.10.2017

9. prosince 2017 v 15:08
Po dlouhé době jsem se vydala se známým na muzikál v Ústí. Na mého oblíbeného Casanovu. V Praze jsem tento titul viděla snad 4x a oblíbila si ho.

Obsazení bylo nakombinované herci z Hluboké a z Prahy. Líbila se mi Dita, která má úžasný hlas. Ale je pravda, že mě tohle představení moc nenadchlo.
Filip Antonio a skvělá Dita Hořínková
Filip s bráchou Viktorem
Hrabě Emanuel - Jaromír Adamec
Společné fotky z Broadwaye.. Elis Ochmanová, Dita, Honza Urban, na programu i Casanova Martin Novotný.

'Oddací list'

5. prosince 2017 v 21:02
15.9.2017 - divadlo Rokoko - 'Oddací list'

,,Originální rodinná komedie. V jedné izraelské rodině se provdává dcera, avšak konzervativní matka ženicha vyžaduje oddací list rodičů nevěsty. Ten však kupodivu není k nalezení. Řada komických situací s jemnou nadsázkou a chytrou ironií provokuje i k zamyšlení: vzali bychom si svého partnera i po dvaceti letech společného soužití?"

Hrají: Jan Vlasák, Taťjana Medvecká, Marcel Rošetzký, Tomáš Novotný, Radka Fidlerová, Marika Procházková

Vyrazila jsem s kamarádkou Hankou. Hru jsme si velice užily, pobavily se. Jsem ráda, že jsem mohla vidět Honzu Vlasáka naživo, je vynikající! Po konci jsme s ním prohodili i pár vět, nakonec došlo i na srovnání mé výšky, která je podobná výšce jeho manželky :D :)
Herec Marcel Rošetzký
Samozřejmě jsem si představení vybrala kvůli Táně, jak jinak :D Byla vynikající :)*

Fotila se s ní kamarádka a Táňa pak pravila, že já musím taky, že to je přece samozřejmost! :) :D

Quijotova šedesátka 2017

3. prosince 2017 v 22:04
2.9.2017 - jsem si udělala výlet na Lipnici nad Sázavou, kde měl být Bolek Polívka, ale bohužel nedojel, takže skvělý tah.
Zhlédla jsem alespoň vystoupení herce Zdeňka Korčiána..Docela mě pobavil svým humorem. Přikládám dvě momentky.

'Dvanáct rozhněvaných mužů'

13. dubna 2017 v 15:47
12.3.2017 - Divadlo Radka Brzobohatého - 'Dvanáct rozhněvaných mužů'

Hrají: Ernesto Čekan, Miloslav Mejzlík, Petr Oliva, Antonín Hardt, Petr Vágner, Jiří Chvalovský, Karel Hábl, Vojtěch Hájek, Michal Roneš, Přemysl Pálek, Martin Sochor, Vojtěch Efler, Miloslav Nejedlý

Ukázka:

Strhující divadelní hra ze soudního prostředí o hledání viny a odpovědnosti. Dvanáct rozdílných mužů, porotců, rozhoduje o vině či nevině člověka - šestnáctiletého kluka, který je obviněn z vraždy. Jen jediný z porotců pochybuje o jeho vině a svou pochybností rozpoutá souboj slov, faktů, důkazů a ovlivňování, v němž se postupně odkrývají zákoutí lidského charakteru každého z porotců. Hra Reginalda Rose mistrovsky a detailně vykresluje duševní pochody zúčastněných aktérů. Ve skvostně, svědomím či lhostejností, budované dusné atmosféře je nahlodáváno přesvědčení nejen ostatních porotců, ale i divákovo. Titul Dvanáct rozhněvaných mužů proslavil především kultovní film režiséra Sydneyho Lumeta z roku 1957, který byl několikrát nominován na Oscara a získal spousty celosvětových ocenění.

Představení trvalo přes 2 hodiny. Příběh mě velmi zaujal, výkony herců byli skvělé! Mejzlík, Oliva, Hardt = fantastické!! :)
Petr Oliva :)
Je obtížné brát většinu herců :-D :-D

'Tančírna'

23. prosince 2016 v 13:45
7.6.2016 - Divadlo Radka Brzobohatého - 'Tančírna'


Hrají: Karel Hábl, Vojtěch Efler, Petr Vágner, Miloslav Mejzlík, Michal Roneš, Antonín Hardt, Miroslav Hrabě, Vojtěch Hájek, Přemysl Pálek, Hana Gregorová, Vanda Károlyi, Dagmar Čárová, Pavlína Mourková, Vladimíra Benoni, Charlotte Doubravová , Kateřina Peřinová-Velebová

Malá ukázka:

,,Taneční kavárna - místo, kde se potkávají lidé různého věku i charakteru, aby zapomněli na starosti každodenního života. Z osamělých duší se stávají páry, z lidí, včera si ještě cizích, partneři nebo milenci. Kolem se řítí dějiny, píše se historie našeho národa, jen v tančírně osamělí tanečníci zůstávají v každé době pořád stejní - se svou touhou, nesmělostí i nesplněným snem."

Skoro 3 hodiny plné tance, radosti, smíchu, ale občas i smutku, z toho jak působila doba, v které se zrovna tancovalo.. Velice se mi to líbilo a klidně bych si to i zopakovala.

'Sodoma Gomora'

30. listopadu 2016 v 19:35
7.5.2016 - Divadlo Radka Brzobohatého - 'Sodoma Gomora'

Na představení nás o den dříve pozvala jedna z hereček, naštěstí jsme měly s Luckou čas, tak jsme zašly. Hra se mi líbila, hrozně jsem se u toho nasmála a určitě bych si shlédnutí i zopakovala. Výkony všech byli vynikající! Hodně se mi líbila Dáša Čárová, ale jsem ráda, že jsem viděla i ostatní herce.

Hrají: Ernesto Čekan, Kateřina Peřinová-Velebová, Hana Gregorová, Vanda Károlyi, Dagmar Čárová, Pavlína Mourková, Antonín Hardt, Miroslav Hrabě, Vojtěch Hájek, Vladimíra Benoni

Malá ukázka:

'Jako břitva (Němcová)'

17. listopadu 2016 v 14:00
26.4.2016 - Stavovské divadlo - 'Jako břitva (Němcová)'


I druhý den jsem musela za Táňou. Tentokrát s pralinkami. :-D Je to anděl, úplně vidim, jak jsem se před ní klepala :-D.

Jana Preissová (*7. února 1948) - česká herečka (->filmografie)
Janička, další skvělá herečka, na kterou jsem se ve hře těšila! Byla super a při setkání příjemná.. :)

'Naši furianti'

16. listopadu 2016 v 20:20
25.4.2016 - Národní divadlo - 'Naši furianti'

Rozhodla jsem se vypravit do divadla, nejprve jen na novou hru na motivy Němcové, kvůli Medvecké :D, když jsem rezervovala na stránkách divadla lístek, tak jsem si všimla v programu, že představení 'Naši furianti' bude mít derniéru. Kdysi to bylo snad úplně první představení, které jsem v divadle ještě na základce se školou, viděla. Viděla jsem i starý záznam hry.. A tak bylo jasno, že si tedy udělám takové 2 divadelní dny :-D, zrovna to hezky vyšlo, že se představení hrály den po sobě.
Chybu jsem neudělala, hra byla vynikající!! Výkony všech mě velice nadchly. Zasmála jsem se jako nikdy! A bylo úžasné vidět tolik hereckých jmen na jednom podiu.. Štěpnička, Donutil, Postránecký, Pavelka, Prachař.. Z žen samozřejmě Táňa Medvecká, ta byla výborná! :3

Květina pro Táňu, byla potěšena :3. Dala jsem ji ji ještě před začátkem.. jelikož jsem chtěla fotku, a ona pospíchala, tak jsem ji více neotravovala, tak bylo jasné, že za ní musím i další den :-D
Pár dalších úlovků:

'Vše o ženách'

25. června 2016 v 22:35
Představení jsem si nadělila k narozeninám, a tak se zachovala tradice oslavy mých narozenin na kultuře. :D Tentokrát jsem k tomu zvolila hru se svojí milovanou Janou Krausovou.

Představení jsem si užila, měla jsem pěkný výhled z přístavku. Jana tu byla společně s Jitkou Schneidrovou a Aničkou Šiškovou. Ženy se vžívaly do různých rolí, třeba matka a dvě dcery, děti, staré důchodkyně.. Po celou dobu jsem se jen smála. Anička byla také vynikající, má výborný ječák! Jana samozřejmě dokonalá!! Musím na ní zase zajít.

Ukázka z youtube ↓

Po konci hry jsem čekala na šatnu, dlouho mi trvalo než jsem si uvědomila, že čekám na jiném patře. :D Jako první vyšla z divadla Jitka, brala jsem si podpis na fotku pro kamarádku Renču, potom šla Jana a mezitím prošla i Šiška. Jana byla hrozně zlatá ♥, pamatovala si, že jsem ji nesla kytku již minulý týden :D a její úsměv na fotce mluví za vše!

Ještě, že tam na mě po konci čekala Markéta :D, takže jsem tentokrát na metro trefila v pohodě. :D

Tajemství - 31.10.2015

19. listopadu 2015 v 22:49
31.10.2015
Praha - Divadlo Kalich
OBSAZENÍ:
Muzikál má zajímavý a originální příběh s nečekaným koncem.. Písničky a hudba se mi moc líbily.
Co se týče obsazení bylo skvělé. Jsem ráda, že jsem konečně viděla Tesaříka tančit :D. Rous se mi také líbil. Markét Procházková opět skvělá a dokonalý Zbyněk Fric!
Zbyňďa :3
Markét Procházková

Mýdlový princ - 14.6.2015

16. října 2015 v 13:46
14.6.2015 - divadlo Broadway
Lístek jsem tenotkrát dostala od jedné známé, tak proč nejít :-).. potřetí.. vzala jsem s sebou i kamarádku Nikču.
OBSAZENÍ:
Mýdlák Sagvan mne celkem zklamal. Pěvecky byl dobrý, ale po herecké stránce.. nevím.. nepřišlo mi, že by si hru nějak užíval a dával do ní vše. Na Dejdarovi je vidět, že do toho jde na plno, i když po hlasu strádá, přesto se snaží a je to vidět!
Háma, Zavřel, Kutheil = skvělí hoši!!
Obermaierové jsem se docela bála, nakonec nebyla tak hrozná, ale Synkovka je prostě nejlepší. :D
Po představení jsem si počkala na Sagvana.. :D

Tři Mušketýři - 31.5.2015

10. července 2015 v 9:00
31.5.2015 - divadlo Broadway
OBSAZENÍ:
Bohužel muzikál mne celkem zklamal :(. Nevybrala jsem si nejlepší den a to obsazení za nic nestálo. Mušketýři skvělí, Trapl, Bartošová taky. Minule jsem měla duo Suchoš&Genzer a můžu říct, že na ně teda nikdo nemá.
Přesto jsem navštívila o pauze zákulisí, líbí se mi ty krásné kostýmy..

Honzík Kopečný
Skvělý Tom Beroun
Traplík :D

Mýdlový princ - 19.4.2015

10. června 2015 v 15:57
19.4.2015 - divadlo Broadway

Podruhé na Mýdláka a opět mě to nezklamalo! :-)
OBSAZENÍ:
Doufala jsem, že nám bude hrát Mýdláka někdo jiný, abych taky poznala alternace, ale nevadí. Martin se mi líbil minule a teď taktéž! :)
Zavřela, Noska, Kutheila a Synkovku jsem měla minule též a stejně, tak jako před tím, byli vynikající!
Kostková se mi moc nelíbila, je spíše herečka, což jsou vlastně skoro všichni...
Gudasová mi přišla mnohem lepší než Lounovka po herecké stránce.
Iva Jirešová alias Lucka z Ordinace :), mile mě překvapila svým hlasem..

Janča Synková :), konečně s pořádným úsměvem :D
Jaromír Nosek :)

Bronislav Kotiš :)

Mýdlový princ - 15.3.2015

14. května 2015 v 17:00
15.3.2015 - divadlo Broadway

Na Mýdláka jsem se moc těšila :-). Jsou to spracované písničky od Vaška Neckáře a ty znám a mám ráda.
Muzikál mě nezklamal a mohu ho jen doporučit! Je proveden v moderním stylu, písničky jsou hodně upravené.
OBSAZENÍ:

Olga se mi moc nelíbila, nesedla mi do toho.
Vlastimil Zavřel = 1*!! Ani jsem netušila, že v tom hraje :-D. Vidět Valšíka naživo! :3

Aleš Háma mě také mile překvapil, byl skvělý! A díky tomuto vystoupení jsem ho začala mít v oblibě :-D.


Doufala jsem v Martina Dejdara a hrál nám a i když to není profesionální zpěvák, bylo vidět, jak se snaží a v roli se mi líbil!

Synkovka nejlepší baba! :D Stačilo, aby promluvila a já se už smála :D.

Jitka Schneidrová taky mě mile překvapila :)

Péťa Kutheil - výborný!
A bylo mi jasné, že jsem na tom nebyla naposledy.... :D

Osmý světadíl - 31.1.2015

10. dubna 2015 v 22:21
31.1.2015 - divadlo Kalich

Na Osmák už jsem ani neplánovala jít, ale jeden známí potřeboval doprovod a nabídl mi lístek zdarma, jelikož je sám dostal zdarma. A proč nejít zadarmo :-D

Ze stránek divadla Kalich:
Nejslavnější písničky skupiny Elán doprovázejí příběh ze současnosti. Mladá dívka se zřekne rodiči podporovaného vztahu s mužem z lepších kruhů a s novým přítelem se poddává upřímné touze bez ohledu na společenské předsudky, zdraví či důsledky. Jejich milenecká idyla sice dosáhne naplnění, ovšem štěstí může být pomíjivé…
OBSAZENÍ jsem si nevyfotila :-D.. Ale děkuji moc 'Verče', která taktéž byla a obsazení mi poslala :-)

Jana - Kateřina Steinerová
Tomáš - Tomáš Savka
Erik - Zbyněk Fric
Matka - Marie Štěchová
Otec - Michal Pleskot
Vícerole - Antonín Moravec
Kubíček - Jan Bačkovský
Pánská company - Martin Bačkovský, Oldřich Smysl, Jan Tenkrát, Filip Gröger
Dámská company - Denisa Kubášová, Kamila Mottlová, Zuzana Pokorná, Eva Miškovič

Obsazení se mi líbilo, za Zbyňka jsem ráda, byl skvělý! Tom s Katkou odehráli své role taky dobře. Companisty - Honzíka s Oldou jsem také ráda viděla, oba je mám ráda z Hamleta :))..
Písničky Elánu poslouchám, a tak jsem se na představení těšila. Je to romantický příběh, v kterém hrají roli peníze.. Celé to končí bohužel velmi dojemně, a tak i slza ukápla...
Honzík Tenkrát
Zbyněk Fric, vyfotilo se mi to hodně ozářené, tak jsem to musela hodně zkontrastovat..

 
 

Reklama